Pildil (vasakul) Tyson Gay, Justin Gatlin ja Asafa PowellFoto: Valentin Flauraud
Kergejõustik
10. juuli 2015, 15:23

Võimas õhtu Šveitsis: uskumatu 100 meetri jooks, odaviskes üle 90, kuulitõukes üle 22 meetri (1)

Eile Šveitsis Lausanne'is peetud kergejõustiku Teemantliiga etapil võidutses 100 meetris Justin Gatlin (USA) 9,75-ga. Kolme parema sekka jooksmiseks oli vaja ületada kümne sekundi piir.

Teise koha sai Jamaika välejalg Asafa Powell 9,92 ning kolmas oli sama tulemusega Tyson Gay (USA).

Võimsa sooritusega sai hakkama kuulitõukaja David Storl. Sakslase uueks isiklikuks rekordiks 22.20.

Ääretult kõrgetasemeline oli meeste odaviskevõistlus. Olümpiavõitja Keshorn Walcott viis Trinidad ja Tobago rahvusrekordi 90.16-ni. Vitezslav Vesely (Tšehhi) oli 87.97-ga teine ja soomlase Tero Pitkamäki 87.44-st piisas seekord vaid kolmandaks kohaks. Julius Yego (Keenia) oli 85.50-ga neljas ja Jakub Vadlejchi uus isiklik rekord 85.15 andis talle viienda koha.

800 meetri jooksus pidi David Rudisha (Keenia) tunnistama Botswana jooksja Nijel Amosi paremust, kes võitis jooksu 1.43,27-ga.

5000 meetris triumfeeris Mo Farah (Suurbritannia) 13.11,77-ga ning 400 meetri tõkkejooksus oli kiireim ameeriklane Bershawn Jackson 48,71-ga.

Teivashüppes pidi Prantsusmaa täht Renaud Lavillenie leppima 5.76 ja kolmanda kohaga, võistluse võitis poolakas Pawel Wojciechowski 5.84-ga.

Kolmikhüppes pidasid vägeva duelli maha Christian Taylor (USA) ja Pedro Pablo Pichardo (Kuuba). Ameeriklane võitis võistluse 18.06-ga ja edestas Pichardot seitsme sentimeetriga.

Anna Tšitšerova (Venemaa) püstitas naiste kõrgushüppes hooaja tippmargi 2.03-ga ning jättis konkurendid kaugele seljataha. Kolm naist, Ruth Beitia (Hispaania), Erika Kinsey (Rootsi) ja Svetlana Školina (Venemaa) ületasid 1.94.