Auto-Moto uudised

Egon Kaur andis Rally Estonia eel tormihoiatuse (1)

Viljar Voog, 13. juuli 2015 07:00
VÕIDULE! Egon Kaur oli Misso teedel tugevas konkurentsis kiireim. Foto: Aldo Luud
Neljapäeval peetud Rally Estonia pressikonverentsil oli laua taga kuus kohalikku tipp-pilooti, kel väidetavalt suurim šanss Eesti esirallil võitu jahtida. Egon Kaurile kohta ei jäetud ja ta maksis selle eest kätte, tehes Võru rallisprindil kuuest mehest kolmel selja prügiseks.

Misso teedel sõidetud võistlusel jäid Rally Estonial startivatest kodustest tippudest eemale vaid Karl Kruuda ja Timmu Kõrge. Martin Kangur oli 0-auto roolis. Kaur ja kaardilugeja Annika Arnek näitasid parimat aega mõlema sprindikatse esimesel ja teisel läbimisel. "Et kolmandal korral olid teed juba suhteliselt hullud, hoidsime seal veidi tagasi ja ei hakanud end lõhkuma," selgitas Kaur, kelle edu teisena lõpetanud Sander Pärna ees oli lõpuks 10,7 sekundit. Kolmanda koha sai Siim Plangi, kes jäi Pärnast maha poole sekundiga.

Kaur ei osanud oma kiiruse võtit nimetada: "Suutsin ehk hommikul konkurentidest kiiremini ärgata. Meile oli see Rally Estonia eel kindlasti väga heaks sõiduks, sest järjest on tulnud päris pikk rivi katkestamisi erinevatel tehnilistel põhjustel ja võistluskilometraaž on väikeseks jäänud."

Teistest Rally Estonial startivatest Eesti tippudest oli Rainer Aus viies (+20,2), Roland Murakas seitsmes (+51,4) ja Raul Jeets kaheksas (+1.08,5).

Samal teemal

16.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava: ma ei vaata katsetel pikki hüppeid, vaid kas kõik on turvaline ja prügi koristatud
16.07.2015
GALERII | Ettevalmistused Rally Estoniaks on Tehvandi rallipargis täies hoos
15.07.2015
VIDEO | Rally Estonia esimene testipäev
15.07.2015
Raul Jeets Rally Estonia eel: mullusele õnnetusele ma ei mõtle