Nõmme Kalju alistas võõrsil 2:1 Tartu Tammeka.Foto: ALDO LUUD
13. juuli 2015, 20:49

Ainsa Eesti jalgpalliklubina eurosarjas esimesest eelringist edasi pääsenud Nõmme Kalju oli Eesti meistrivõistluste kõrgliiga 18. vooru kohtumises võõrsil suurtes raskustes Tartu Tammekaga, aga võitis lõpuks 2:1.

Avapoolaeg lõppes 526 pealtvaataja ees peetud kohtumises 0:0. Vaheaja järel kuulus esimene veri Tammekale - 58. minutil vinditas vanameister Kristjan Tiirik karistuslöögi üle Kalju müüri esimese posti äärde ja viis võõrustajad juhtima.

Kalju vastas vaid kaks minutit hiljem, kui Ken Kallaste ja Hidetoshi Wakui mängisid vabaks paremkaitsja Karl Mööli, kes möödus tüünelt väravast vastu tulnud Karli Kütist ja lõi 1:1. Kalju võiduvärav sündis 75. minutil, kui Tammeka kaitsja Kevin Anderson toksas karistusalas lahtise palli kogemata oma väravasse.

Teistes 18. vooru mängudes alistas Tallinna Flora võõrsil 4:0 Viljandi Tuleviku ning Paide tegi 1:1 viigi Sillamäe Kaleviga. Tabeliseis: Levadia 41, Flora 40, Kalju 39, Sillamäe 31, Infonet 29, Trans 22, Tulevik 18, Tammeka 14, Paide 12, Pärnu 9.