Auto-Moto uudised

Rally Estonia – vanade N-rühma lahingratsude viimne pelgupaik (1)

Viljar Voog, 14. juuli 2015 07:00
VÄLE: Aleksei Lukjanuk tuli mullu Rally Estonial teiseks ja võitis hulljulge sõiduga ERC sarja poolt välja pandud Colin McRae nimelise «gaas põhjas» eriauhinna. Foto: Aldo Luud

Üheksal juhul kümnest on uus iPhone palju parem telefon kui sajandi algusest pärit Nokia. Aga levitutes Eestimaa laantes lööb vana, ent töö- ja lollikindel mobiil noori konkurente pika puuga. Nii ka ralliautode puhul – Rally Estonial suudavad primitiivsed N-rühma masinad olla vähemalt sama kiired kui moodsad R5d.

Mulluse Rally Estonia võitaks krooniti Ford Fiesta R5-l kihutanud Ott Tänak ja Raigo Mõlder, ent neid viis tippu vaieldamatu talent, mida tänavu on näidatud ka MM-sarjas tippudega võidu kihutades.

Eesti esipaari järel astusid teisele poodiumiastmele aga venelased Aleksei Lukjanuk – Aleksei Arnautov, kes suutsid oma N-rühma Mitsubishi Lancer Evo X roolis edestada pool kümnendit nooremal Fordi, Škoda ja Peugeot S2000 või R5 autol kihutanud konkurente.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.07.2015
FOTOD JA VIDEO | Hiiglaslik Eesti logo Lõuna-Eesti maastikul
16.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava: ma ei vaata katsetel pikki hüppeid, vaid kas kõik on turvaline ja prügi koristatud
16.07.2015
GALERII | Ettevalmistused Rally Estoniaks on Tehvandi rallipargis täies hoos
15.07.2015
VIDEO | Rally Estonia esimene testipäev

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee