Eelmisel aastal teenis Erika Kirpu Kaasanis pronksmedaliFoto: VASILY MAXIMOV
Vehklemine
15. juuli 2015, 17:40

NII SEE JUHTUS | Epeevehklemise MM Moskvas: eestlased individuaalturniiril ei säranud, Lehis langes parimana veerandfinaalis (26)

Moskvas peetaval epeevehklemise MMil on täna kavas individuaalturniir, kuhu pääses 5 Eesti vehklejat: Erika Kirpu, Irina Embrich, Katrina Lehis, Sten Priinits ja Nikolai Novosjolov. Eelmisel aastal võitis Kirpu pronksmedali, nüüd kaotas ta juba avaringis. Sama juhtus Nikolai Novosjoloviga. Lõpuks suutis kõige parema tulemuse välja vehelda koondise pesamuna Katrina Lehis, kes kaotas veerandfinaalis Emma Samuelssonile 13:15. 16 parima seas oli rootslanna välja lülitanud Irina Embrichi.
17:39

Ja ongi eestlaste jaoks individuaalturniir lõppenud. Lehis sai teisel kolmandikul küll kahe silmaga ette, ent siis tegi Samuellson kolm torget järjest. 14:12 seisul läheb eestlanna ründama ja saab ka torke kirja, ent rootslanna tuli läheb veerand sekundit hiljem põlema ja matš on läbi. 13:15 Lehise kaotusnumbrid!

17:36

Pool kolmandikku veel ees, Lehis taga 11:12.

17:35

Lehist õpetatakse: "Sa pead ta läbi torkama! Vihaga!"

17:32

Eestlanna läheb küll 2:0 juhtima, ent lubab vastase 3:3 viigini. Edasi veheldakse väga kõrge tempoga ning avakolmandik lõppeb 7:7.

17:29

Venelased on paar minutit graafikust ees, Lehise ja Samuellsoni matš on juba alanud!

16:52

Seega on individuaalvõistluses mängu jäänud vaid üks sportlane ja Lehise veerandfinaal algab 17.30.

Tasub meenutada, et Lehis on selles hallis juba medali võitnud - 2012. aastal toimus siin juunioride ja kadettide MM ning toona sai ta pronksmedali.

16:35

8:8 viigiseisult lubab Embrich rootslannal teha kolm torget järjest ja nõnda see matš otsustatud saigi. Topelttorge toob Samuelssonile 15:12 võidu ja viib ta veerandfinaalmatši Katrina Lehisega. Eestlannade duell jääb kahjuks olemata.

16:30
Viljar Voog

Embrich laiutab käsi, kui rootslane leiab üles kōik kitsaskohad, samas publik on valdavalt Eesti poolt.

16:28

Embrich esimese kolmandiku järel taga 4:6, ent sedagi tänu tublile viimasele minutile.

16:23

Nõnda paistis matši lõpp raja äärest:

Katrina Lehis on jōudnud MMil veerandfinaali! #fencing #katrinalehis #epee

A video posted by Merili Luuk (@merililuuk) on

16:17

Suts ja valmis, Lehis on veerandfinaalis! Sakslanna alistus 15:11!

Lehise vastane selgub kohe algavast matšist, kus Irina Embrich kohtub Emma Samuelssoniga.

16:14

Teine periood möödas ja vahe on neli puntki - 12:8 Lehis ees.

16:07

Raja äärest kostub hüüdeid "Väga hea!", kui Lehis võidab esimese kolmandiku 5:2.

16:04

Nüüd on kord rajale tulla Katrina Lehisel, kelle vastaseks sakslanna Alexandra Ndolo.

15:36

Kuigi Priinits juhtis kolamndal perioodil üsna korralikult, läks matš seisul 10:10 lisaajale ning Eesti mehed on tänasest mängust väljas: 10:11 kaotab Priinits Piaseckile.

15:27

Priinits läks küll pärast passiivset esimest perioodi matši 3:1 juhtima, kuid Piasecki on vahe tasa teinud. Mõlemad on üpris kaitsvad ning jälgivad vastase liigutusi. Viimasele perioodile minnakse vastu seisul 3:3 .

15:21

"Harjutasime palju juhuks, kui peaksime Branzaga vastamisi minema. Lootsime loomulikult, et ta ei tule, aga ikka tuli," muigas Lehise treener Nelis-Naukas. Arukas vehklemine viis Lehise 16 parema hulka, kus ta kell 16.00 kohtub sakslanna Alexandra Ndologa.

Irina Embrichi vastaseks on kell 16.20 rootslanna Emma Samuelsson.

15:18

Peagi asub vehklema Sten Priinits, kes on vastamisi norralase Bartosz Piaseckiga (jah, nimi on Poola päritolu, sest tema isa on Poolast ning olnud ka meeste rahvuskoondise treener). Piasecki on üpris kõva pähkel: Londoni OMil võitis ta hõbemedali, viimasel ajal pole tema saavutused aga nii vägevad olnud.

15:13
14:24

Ja teinegi eestlanna on kaheksandikfinaalis! Irina Embrich alistab 15:11 Candassamy ning kohtub seal kas rootslanna Samuelssoni või hiinlanna Suniga, kes lülitas konkurentsist Kirpu.