Nõmme Kalju mängijad edasipääsu tähistamasFoto: TEET MALSROOS
16. juuli 2015, 23:04

NII SEE JUHTUS | Sport 16. juulil: Nõmme Kalju kaotas Liechtensteinis, Hausenberg jahib noorte MMil medalit (2)

Tänase spordipäeva üks peateemadest oli kahtlemata jalgpall, sest vutiväljakutel üle Euroopa pandi pall mängu Euroopa liiga 2. eelringi avamängudes. Eesti klubidest ainsana konkurentsi jäänud Nõmme Kalju pidi paraku võtma võõrsil vastu 1:3 FC Vaduzilt. Kümnevõistleja Hans-Christian Hausenberg on aga Kolumbias toimuval noorte MMil võitlemas kõige kirkama medali nimel.
23:04
KERGEJÕUSTIK

Hans-Christian Hausenberg, kelle isiklik rekord teivashüppes on nii hea kui 4.85, piirdub MMil 4.20-ga, Martin Moldau tulemuseks jääb 4.30. Kuid et senine liider Ludovic Besson suudab vaid 4 meetrit, tõuseb Hausenberg 6509 punktiga (virtuaalselt) uueks liidriks. Teivashüppevõistlus veel käib.

22:58

Vaduz - Kalju mängu statistika:

22:37

Ning kohtumine ongi lõppenud Vaduzi 3:1 võiduga.

22:35

Kuid paraku lubatakse kohtumise teisel üleminutil veelkord skoorida ka Vaduzil. See tähendab seda, et kordusmängus oleks vaja võita vähemalt tulemusega 2:0, 1:2 kaotuse korral piisanuks üks-nullist...

22:32

Hästi! Hidetoshi Wakui vähendab 86. minutil Kalju kaotusseisu 1:2 ning ülivajalik võõrsilvärav on löödud!

22:19

Kalju saadab päeva päästma vanameistrid Joel Lindpere ja Tarmo Neemelo, kes vahetavad välja vastavalt Artjom Dmitrijevi ja Ats Purje. Veerand tundi mängu lõpuni, kas Kalju suudab lüüa nii vajaliku võõrsilvärava?

22:18

Tulemusi juunioride EMilt:

Täpselt 4 meetrit ületanud Reena Koll pääses teivashüppes lõppvõistlusele, Marit Jukk piirdus aga kolmikhüppe kvalifikatsioonis 12.05 ja 19. kohaga. Seitsmevõistluses on Kristella Jurkatamm avapäeva järel 3079 punktiga 16. ja Hanna-Mai Vaikla 2859 punktiga 23. kohal.

21:59

21:56

Kehvasti: Vaduz lööb 53. minutil oma teise värava ja läheb Kalju vastu 2:0 juhtima.

21:54

Kalju teeb teise poolaja hakatuseks kohe vahetuse, asendades keskväljal Borislav Topici Eino Puriga.

21:43

Debrecen on teinud Euroopa liigas 2:2 viigi Riia Skontoga, Soligorsk kaoatas aga 0:1 Wolfsbergerile. Ei Igor Morozov ega Artur Kotenko väljakule ei pääsenud.

Varupingil alustas kohtumist ka Konstantin Vassiljev (Jagiellonia vs Omonia), algrivistusse pääses aga Sergei Zenjov (Gabala vs Cukaricki). Need mängud hetkel käivad.

21:34

Vaduzi - Kalju mängus on esimene poolaeg lõppenud, Liechtensteini klubi juhib jätkuvalt 1:0.

21:17
RALLY ESTONIA

Kolm Õhtulehe videointervjuud homme algava Rally Estonia eelõhtul:

21:10

Kalju on jäänud 21. minutil Vaduzi vastu 0:1 kaotusseisu.

20:47
UJUMINE

Kätlin Sepp on püstitanud USAs toimunud võistlustel 200m seliliujumises 2.15,54-ga uue Eesti rekordi.

20:45

Nõmme Kalju algrivistus Vaduzi vastu:

20:27

Meie poisid võtavad noorte MMi kümnevõistluse kettaheites kaksikvõidu: Hausenberg saadab ketta 47.22 ja Moldau 45.10 kaugusele. Kokkuvõttes tõuseb Hausenberg 5836 punktiga teisele kohale, liidrist Bessonist jääb ta nüüd maha vaid 9 punktiga. Kolmas on Patrick 5752 punktiga, edukas kettaheide tõstab Moldau 11ndaks (5222).

19:56

Seitse aastat tagasi ärples keskkaitsja Younes Kabouli agent, et mees ei liituks Sunderlandiga isegi mitte "maavärina korral." Nüüd aga ta just nimelt selle klubiga liitus...

19:27

Homme algava Rally Estonia puhul on Lõuna-Eestisse tekkinud taoline suur Eesti logo:

19:25

Juunioride EMil saab Õilme Võro 100m jooksu poolfinaalis aja 12,12 ning finaali ei pääse. Kokkuvõttes talle 19. koht.