FC Levadia endine kaitsja Ivan Pecha.Foto: ALAR TRUU
Ott Järvela 16. juuli 2015 18:04
Valitsev Eesti jalgpallimeister Tallinna Levadia teatas täna lepingu lõpetamisest kahe võõrleegionäriga. Klubist lahkusid Slovakkia keskkaitsja Ivan Pecha ja Venemaa väravavaht Aleksei Širokov.

Kui Širokovi lahkumine oli mõistetav – seoses Sergei Pareiko liitumisega langes nö esiväravavahiks palgatu pingile ja pärast kõrgliiga avavooru platsile saanud ei ole – siis 13 Premium liiga mängus kaasa teinud Pecha lahkumine üllatavam.

Miks hooaja eel kiidetud mängijast loobuti? Pecha selgitas Õhtulehele juhtunut nii: "Kuna me ei jõudnud Meistrite liigas teise eelringi, ütles klubi president Viktor Levada, et klubi kaotas seeläbi 300 000 eurot, mistõttu on rahaga kitsas. Klubi tegi ettepaneku leping katkestada.

Jõudsime kokkuleppele, sain kompensatsiooni ja läksime lahku sõpradena. Kurb, aga pole midagi teha, elu on selline. Tahtnuksin Levadiasse jääda ja Eesti meistriks tulla. Väidetavalt olin ma Levadia kõige kõrgepalgalisem mängija ja seetõttu ka nö väljavalitu," rääkis Pecha Õhtulehele.

Kuigi lahku mindi sõpradena, valmistas Levadia eelarvepoliitika slovaki jaoks üllatuse. "Talvel lepingu sõlmides eeldasin, et klubil on hooaja eelarve koos, mitte ei sõltu edust Meistrite liigas. Kui mulle olukorda tutvustatuks, öelnuksin, et olete hullud, kui sel moel plaane teete!" rääkis Pecha.

Praeguseks on Pecha juba kodumaal tagasi ja tegeleb uue klubi otsimisega. "Õnneks on alles juuli keskpaik. Aega on piisavalt. Agent tegeleb," sõnas Pecha.