Tanel Kurbas (palliga) tegi taanlaste vastu paksu pahandustFoto: STANISLAV MOSHKOV
18. juuli 2015, 20:50

Korvpallikoondis alustas kontrollmänge napi kaotusega (1)

Korvpalli EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti koondis pidas täna esimese kontrollmängu, kui Viljandis võõrustati Taanit. Sisuliselt teise koosseisuga mänginud Eesti pidi vastu võtma 71:74 kaotuse.

Kohtumist vaid ühe korra päris mängu alguses juhtinud Eesti jäi kiiresti tagaajaja rolli. Esimene poolaeg kaotati 35:44 ning viimasele veerandajale mindi 10-punktises kaotusseisus 51:61. 45 sekundit enne normaalaja lõppu suudeti küll vahe visalt võideldes miinus ühe peale saada (70:71), kuid ee oli siiski kõik, lõpuks olid taanlaste võidunumbrid ikkagi 74:71.

Meie meestest säras Tanel Kurbas 17 punkti, 4 lauapalli, 7 resultatiivse söödu ja 7 vaheltlõikega, Jaan Puidet lisas 14 ja Kristjan Kitsing 10 silma. Taani parimana viskas Darko Jukic 17 punkti. Statistika

Homme kohtuvad meeskonnad Paides teist korda.