Auto-Moto uudised

Tasavägise Rally Estonia võitis kasu-eestlane (4)

Viljar Voog, 20. juuli 2015, 07:00
HULL MEES! Aleksei Lukjanuk pigistab Mitsubishi Lancerist välja kiiruse, mida ei suuda keegi teine.Foto: Aldo Luud

2015. aasta Rally Estonia läheb Euroopa ralliajalukku: alates 2013. aastast, kui ERC ja IRC sarjad ühinesid, on kõik etapid võidetud kas Super2000 või R5 autoga. Nüüd lisandus nimekirja ka vana ja ustav N-rühma Mitsubishi Lancer, mille tüüris esikohale Aleksei Lukjanuk.

Nimekiri kiiretest Eesti rallipilootidest, kes võinuks Rally Estonia võitu püüda, oli külluslik. Ent üksteise järel katkestasid Sander Pärn, Martin Kangur ja Karl Kruuda, loodetud kiirust ei suutnud näidata Timmu Kõrge ja Siim Plangi. Juba ralli esimese täispika võistluspäeva õhtuks oli selge, et ainus šanss võit vähegi Eestisse jätta oli venelasel Aleksei Lukjanukil.

"Olen valitsev Eesti meister N-rühmas ja seega saab öelda, et kaitsesime oma tiitlit siin auga," muheles Lukjanuk, kes suutis publiku rõõmuks tõrjuda poolaka Kajetan Kajetanowiczi rünnakud. "Ma armastan Eestit ja see on mulle kui teine kodu. Me oleme siin väga palju sõitnud ja seega on võit eriline," rääkis viimase kolme aastaga kõik kolm poodiumiastet läbi käinud piloot, kes pääseb Soome MM-rallil esimest korda WRC-auto rooli.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. mai 2017, 10:28
Raske avarii teinud Lukjanuk ootab intensiivravipalatis operatsiooni
27. november 2015, 10:14
VIDEO | Kui kiiresti suudavad rehve vahetada Eesti rallimehed?
28. juuli 2015, 07:00
Lukjanuki pisarad kestsid unistusest kauem
27. juuli 2015, 10:51
VIDEO ja FOTOD | Rally Estonia võitja tegi Soome ralli eelsel testil suure avarii ja jääb võistluselt eemale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee