Andres Guardado võidupenaltit löömasFoto: AFP / Scanpix
20. juuli 2015, 09:52

VIDEO | KAS KARJUV EBAÕIGLUS? Mehhikole anti 122. minutil kahtlane penalti, mis viis nad Gold Cupi poolfinaali (4)

Eesti aja järgi läinud ööl toimunud Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere regiooni meistrivõistluste veerandfinaal Mehhiko ja Kostariika vahel sai äärmiselt dramaatilise lõpu, sest mehhiklaste kasuks määrati 122. minutil kahtlase väärtusega penalti, mille Andres Guardado külmavereliselt 124. (!) minutil realiseeris ja Mehhiko 1:0 võiduga poolfinaali viis.

Käis tõenäoliselt lisaaja viimane rünnak, kui Mehhiko vasakkaitsja Miguel Layun pehme tsenderduse Kostariika trahvikasti Oribe Peralta pea suunas saatis. Tsenderduseni Peralta ei küündinud, ent Guatemalast pärit mängu peakohtunik nägi, et Kostariika kaitsja Roy Miller rikkus mehhiklase takistamisel määruseid.

Kas kohtunik otsustas õigesti või kinkis Mehhikole edasipääsu, jäägu igaühe enda otsustada. Fakt on aga see, et Kostariika sõidab koju ja Mehhiko poolfinaali, kus nende vastaseks on Panama. Teises poolfinaalis kohtuvad USA ja Jamaika