Jalgpall

Kalju ja Ats Purje lõid Tuleviku vastu euromänguks jala soojaks 

Ott Järvela, Hiiu staadion, 20. juuli 2015 20:47
Nõmme Kalju ründaja Ats Purje.Foto: MATI HIIS
Eesti jalgpalli meistrivõistluste kõrgliiga 19. voorus alistas Nõmme Kalju kodus 4:0 Viljandi Tuleviku ja tõusis Premium liiga liidriks. Enne neljapäevast Euroopa liiga teise eelringi kordusmängu FC Vaduziga löödi jalg kenasti soojaks.

Kalju oli kolm nädalat tagasi Tuleviku käest valusa 0:1 kaotuse saanud ja tänasegi kohtumise algus meeldis rohkem mulkidele – poole tunni järel oli seis 0:0, Kalju rünnak tömp, ent Tulevik standardolukordadest ohtlik.

Pinged lahustas Ats Purje. Neljapäeval Vaduzis Kalju 1:2 kaotusseisus kuldse šansi kasutamata jätnud Eesti koondise ründaja tekitas endale karistusalas oskuslikult ruumi ja viis Kalju 1:0 juhtima.

Skoor tehti ilusaks vaheajale järgnenud veerandtunniga, kui esmalt tabas Purje, siis Artjom Dmitrijev ja 60. minutil uuesti Purje. Premium liiga söödubörsi liidri jaoks oli see Kalju särgis esimeseks kaabutrikiks.

Kalju tõusis 42 punktiga Premium liiga liidriks. Levadiat edestatakse võrdsete punktide juures suurema võitude arvuga.

Järgmine lahing ootab Kaljut juba neljapäeval. Kordusmäng Vaduziga algab 1:3 kaotusseisust, mis tähendab, et nõmmekad vajavad 2:0 või ükskõik millist 3- või enamaväravalist võitu.

Samal teemal

22.07.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Sergei Terehhov: käega löödud värav kripeldab
22.07.2015
Kaljuga heitlev Vaduz võttis Eestisse kaasa vaid ühe Liechtensteini jalgpalluri
21.07.2015
Nõmme Kalju loobus võõrleegionärist
21.07.2015
VIDEO | Flora päästis lõpu eel võidupunktid ja tõusis liidriks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee