Jalgpall

Magnus Pehrsson: "Kas viieliikmeline grupp on nüüd hea või halb variant?" (4)

Viljar Voog, 25. juuli 2015 21:26
Magnus PehrssonFoto: Alar Truu
Eesti jalgpallikoondise peatreener Magnus Pehrsson jäi pärast 2018. aasta MM-valikturniiri loosi rahule: "Minu esimene reaktsioon on, et see valikgrupp (Eesti mängib Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Kreeka ja Küprosega – toim) saab olema meie meeskonna jaoks inspireerivaks väljakutseks."

Üheksast Euroopa alagrupist olid seitse seitsme- ning kaks kuueliikmelist. Et Eesti loositi viimaste sekka, tähendas see, et me ei mängi ühegi vutikääbusega (nagu Andorra, San Marino) ja vältisime ka tõelisi hiide (inglased, itaallased, sakslased jne).

Samal teemal

"Viis vastast, mitte kuus – kas see on nüüd hea või halb?" sõnastas Pehrsson tema pähe tulnud esimese mõtte. „Minu filosoofia on, et üritan alati olla positiivne. Seega usun, et see võiks meie arengut silmas pidades olla hea." Pehrsson tõdes, et näiteks kohtumised San Marinoga lõid tema treeningkava sassi.

"Juuni laager, kus kohtusime esmalt Soome ja siis San Marinoga ja ka novembri oma, kui mängisime enne Norraga, olid nii erinevad harilikest! Just koondise tasemel on väga oluline, et me saame kõikideks mängudeks sama moodi ette valmistuda. Ma loodan selles näha meile tugevust," rääkis Pehrsson, et üpris tasavägine grupp aitab kindlasti kaasa koondise arengule.

Mida arvab rootslane Eesti vastastest? "Põnevaim oli jälgida, kelle saame enda alagruppi esimesest, teisest ja kolmandast loosigrupist, sest just nendest peame jagu saama, et alagrupist edasi pääseda. Selles osas oli meil hea loos," tõdes ta.

"Belglased on tõeline tippmeeskond ja selged favoriidid, aga needki mängud saavad olema tasavägised. Teiste vastaste kohta võib öelda, et kui me oma mängu parandame, saavad need kohtumised olema väga võitluslikud ja meil on võimalus!

Meie tugevus peab olema töötahe ja kindel distsipliin. Oleme ka selles suunas arenenud ja loodan, et teeme suuri samme ka järgmistel kuudel. Siis on vastastel väga raske meid murda."

MM-valiksari algab 2016. aasta sügisel ja Pehrsson tõdeb, et praegu pole ta ühegi meie eesootava vastasega liialt tuttav. "Need matšid algavad aasta pärast, aga meid ootavad ees veel vähemalt neli EM-valikmängu. Hetkel mõtlen neile kohtumistele."