U18 koondi alistas EM-il suurelt Albaania. Foto: MATI HIIS
26. juuli 2015, 17:40

Noormehed võtsid korvpalli EM-il "kohustusliku" võidu

Kuni 18-aastaste EM-il Austrias sai Eesti täna kirja teise võidu, olles Albaaniast parem 87:49 (38:21). Võrdset heitlust jätkus esimese veerandi lõpuni.

Otsustavaks sai teine veerand, mille Eesti võitis 23:7. Ka sai Eesti kokku kiirrünnakutest 20 punkti albaanlaste 8 vastu. Ka parem visketabavus oli tänaseks märksõnaks.

Eesti kaotas kõige selle juures laua 31-43, oli parem korvisöötude osas 23-7, pallikaotusi oli meil 14, Albaanial koguni 33. Vaheltlõiked Eesti kasuks 13-7, pingi panus 33-13 Eestile.

Eesti resultatiivsematena viskasid Tormi Niits ja Ron-Arnar Pehka 13 punkti.

Seni keskmiselt pea 20 silma mängus toonud Robert Valge sai täna 17 minutiga kirja 4 punkti (8/2).

Täna kohtuvad meie grupis veel Inglismaa-Šveits ning Poola ja Bulgaaria. Šveitsil ja Poolal on võite kolm, Inglismaal ja Eestil kaks (üks mäng enam peetud). Edasi saab grupist vaid kaks paremat ning Eestil jääb pidada homme mäng Inglismaaga.