Ott Tänak - Raigo Mõlder.Foto: Twitter
Auto-Moto uudised
2. august 2015, 14:28

Mitmed konkurendid on katkestanud!

NII SEE JUHTUS | Ott Tänak sai Soome MM-rallil viienda koha, kolmandat korda triumfeeris Latvala (29)

Autoralli MM-sari oli sel nädalavahetusel Soomes, kus Ott Tänak - Raigo Mõlder pakkusid kõikidele fännidele tõelist närvikõdi. Pärast reedest sõiduviga suutsid eestlased konkurentide ebaõnne tõttu oma kohta parandada ning viimasel päeval suutis Tänak kätte võideldud viiendat kohta hoida. Ralli võitis juba kolmandat korda kohalik mees Jari-Matti Latvala, kes edestas Sebastien Ogier'd, Mads Östbergi ja Thierry Neuville'i.
14:28

Aitäh kõikidele lugejatele, kes nädalavahetusel rallile Õhtulehe vahendusel kaasa elasid. Järgmine MM-ralli algab Eesti taasiseseisvumispäeval Saksamaal.

14:28

Üldarvestuses jääb sarja liidriks loomulikult Ogier, kes sai juurde 21 (18+3) punkti ja on 182 punkti liider.

Andreas Mikkelsen jääb 83 peale ning laseb kaks konkurenti endast mööda: Jari-Matti Latvala teenis juurde 27 (25+2) punkti ja tõusis 93 punkti peale ning teiseks. Mads Östberg saab Soomest juurde 15 punkti ning läheb punktiga rahvuskaaslasest Mikkelsenist mööda.

Thierry Neuville saab rallil neljanda koha, saab juurde 12 punkti ning on 70 punktiga viies.

Ott Tänak saab viienda koha eest kümme punkti ning on kogunud nüüd 50 punkti, millega ta tõuseb kaheksandaks.

14:00

"Reedene päev oli pettumus ja pärast seda pidime oma kiirust rohkem jälgima. Eesmärk oli tagasi tulla ja suutsime viiendaks tõusta," ütles Ott Tänak ralliraadiole. Eestlane usub, et edaspidi võiks nad alati olla poodiumikonkurentsis ning iga ralliga kogemustepagas aina suureneb.

13:57

125,44 km/h - selline oli võistluse keskmine kiirus ehk 2015. aasta Soome rallist sai läbi aegade kiireim ralli!

13:55

Latvala edestas kokkuvõttes Ogier'd 13,7 sekundiga ning Östberg kaotas kolmandana soomlasele 1.36,8. Neuville oli 3.58,7 kaotusega neljas ning Tänak jäi konkurendist poole minuti kaugusele, Latvalale jäi ta alla 4.29,3-ga. Juho Hänninen saab kuuenda koha, kaotades eestlasele 15 sekundit, Martin Prokopile kuulub seitsmes koht.

WRC2 võistluse võidab Esapekka Lappi, kes on üldarvestuse kaheksas mees!

13:52

Viimase katse võitis Ogier, kes edestas Latvalat 0,4 sekundiga. Kolmas ja neljas olid vastavalt Meeke ja Tänak.

13:50

Kõik mehed on turvaliselt finišis. Läbi aegade kiireima MM-ralli on võitnud Jari-Matti Latvala, teise koha saab Sebastien Ogier. Ott Tänakule pärast kohutavalt alanud reedest päeva viies koht!

13:41

Tänak ütles pärast võistlust ralliraadiole, et pärast suurt pettumust [reedel] ei ole tuju enam kunagi päris sama. "Olime natuke ettevaatlikumad ning keskendusime rohkem oma märkmetele. Aga on olnud väga hea kogemus."

13:40

Ott Tänak elab üle küll äreva momendi, kuid tuleb finišisse 1,3sekundilise kaotusega Kris Meeke'ile ning edestab kindlalt Hännineni. Kõik sõitjad pole küll finišis, kuid Tänak on Soomest võtmas viiendat kohta.

13:14

Viimane katse on alanud! Kas Ott Tänak suudab viiendast kohast kinni hoida?

11:20

Jari-Matti Latvala juhib viimase katse eel Sebastien Ogier'd 14,1 sekundiga, kolmas on Mads Östberg (+1.32,8), neljas Thierry Neuville (+3.44,2) ja viies Ott Tänak (+4.25,5), kes edestab Juho Hännineni viie sekundiga.

11:18

Katse kiireim on Latvala, kes edestab Ogier'd 0,9 ja Meeke'i 2,3 sekundiga. Östberg kaotab Latvalale 4,8 ja Ott Tänak viiendana 6,4 sekundit.

11:07

Ott Tänak on katse lõpetanud ja kaotab teisena Kris Meeke'ile 4,1 sekundit. "Keeruline katse, millega [päeva] alustada. Teine kord peaks olema lihtsam. See on mõnus, korralik katse," ütles eestlane ralliraadiole.

10:53

Kris Meeke on esimesena finišis, ajaks 6.29,0.

10:46

Esimesed autod on rajal!

09:59

Kas Ogier suudab Latvala alistada?

09:23

Tere hommikust! Tänase päeva esimese katseni on jäänud veidi üle tunni. Üks lõbus pilt eilsest:

19:02

Soome rallil on sõita veel vaid kaks kiiruskatset, mis kihutatakse läbi homme. Kahel korral läbitakse 14,13km pikkust Myhinpää katset. Esimene läbimine algab Eesti aja järgi kell 10:43. Kohtumiseni homme!