Olümpia

NOORTE OLÜMPIAFESTIVAL: Zirk jäi esimesena medalita, sprindineiud pääsesid finaali 

Toimetas Kaspar Koort, 31. juuli 2015, 19:23
Eesti 4x100m teatejooksunaiskondFoto: EOK
Thiblisis toimuva Euroopa noorte suveolümpiafestivali eelviimasel võistluspäeval olid Eesti edukaimad Kregor Zirk 4. kohaga 200 m liblikujumises ja Aleksandr Savitski 8. kohaga kuulitõukes, neidude 4x100 m jooksu teatenelik pääses aga finaali.

200 m liblikujumises kaheksandana ehk eelujumistest viimase ajaga (2.07,21) finaali pääsenud Kregor Zirk läbis õhtul distantsi ajaga 2.04,11 ja saavutas sellega 4. koha. Pronksmedalist jäi lahutama üksteist sajandikku. Võitis venelane Dmitri Popov ajaga 2.00,86.

Samal teemal

"Kokkuvõttes tegi ta kõik hästi ja oli tänase võistlusega rahul. See oli juba kaheksas start ja tingimused on päris rasked – veetemperatuur basseinis oli 27 kraadi ja õhutemperatuur 40. Kiirem jäi esimese 50 meetri taha, viimased 50 meetrit ujus ta tegelikult kiiremini kui isiklikku rekordit püstitades. Ta ujus kogu distantsi vältel kolmandal kohal ja tulid lõpus hispaanlasega väga võrdselt. Lihtsalt temal oli täna rohkem õnne,“ rääkis hoolealuse võistlusest treener Kaja Haljaste.

Zirki kontosse Euroopa noorte suveolümpiafestivalilt jääb Eesti ujujate läbi aegade esimene kuldmedal, 4., 5. ja 20. koht. Täna öösel lendab ta edasi veealade maailmameistrivõistlustele Kaasanisse, kus teeb kaasa 4x100 m vabaltujumise teatemeeskonnas.

Kuna poiste kuulitõukes osales vaid 12 võistlejat, peeti ainult finaal. Aleksandr Savitski kolmandal katsel tõugatud kuulikaar küündis 15.60 meetrini, millega parandas oma senist parimat tulemust 80 cm võrra ning pääses kaheksandana edasi. Viimasel kolmel katsel ta enam tulemust ei parandanud ja tema koht lõpuprotokollis jäi 8. Võitis soomlane Arttu Korkeasalu tulemusega 18.98.

Eesti teatenelik koosseisus Johanna Ilves, Lishanna Ilves, Liina Valk ja Margit Kalk pääsesid 7. ajaga laupäeva pärastlõunal toimuvasse finaali.

200 m seliliujumises saavutas Ivan Štšeglov 13. (2.09,22) ja Armin Evert Lelle 22. koha (2.12,20). Eesti meeskond koosseisus Armin Evert Lelle, Henry Gerhard Uriko, Janter Suun ja Marko Matteus Langel saavutasid 4x100 m kombineeritud teateujumises 18. koha (4.01,11).

Judokas Viktoria Mironova oli esimeses ringis vaba, kuid teises ringis pääsu eest veerandifinaali tuli vastu võtta kaotus Suurbritannia judokalt Shelley Alicia Ludfordilt.

Homsel viimasel võistluspäeval on veel judos võistlustules Annika Karilaid ja Kalev Villem ning kergejõustikus Margit Kalk (teivashüppe finaalvõistlus) ja neidude 4x100 m teatenelik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee