Raido RänkelFoto: STANISLAV MOSHKOV
Kergejõustik
4. august 2015, 11:05

Raido Ränkel näitas jooksjatele kandu (3)

Võrumaa pikamaajooksusarja kuuluva 2. Vastseliina linnuse jooksu võitis meestest suusataja Raido Ränkel ja naistest Johanna Ardel.

Võru suusaklubi esindajal Ränkelil kulus ligi 13 km pikkuse raja läbimiseks aega 43.49. Tulemus jääb rajarekordile alla ligi minutiga.

"Vastseliina jooksule läksin enda jooksuvormi testima. Enne jooksu võtsin plaaniks, et vahefiniši võidu pean ära võtma. Läksingi seda püüdma ja sealt tekkis jälitajatega vahe, mis kasvas paari kilomeetriga ligi 30 sekundi peale. Enamus distantsist püsis vahe sama, kuid lõpus andsid jälitajad alla ja vahe suurenes. Oli hea pingutus üksi ees joosta,” lausus Ränkel Jooksuportaalile. Teiseks tuli tartlane Mart Andersson (TÜASK) 44.57-ga ja kolmandaks Raido Mitt (Sparta) Põlvast 45.49-ga.

Kiireim naine oli 24. jooksjana finišisse jõudnud Johanna Ardel (SK Beavers) Valgamaalt ajaga 52.54,3. Teise koha sai naistest tartlanna Silva Suvi (Tartu spordiselts Kalev) 56.12-ga ja kolmanda koha võrulanna Kertu Ränkel (Võru suusaklubi) 56.33-ga.

Põhiistantsi lõpetas kokku 196 jooksjat. 5 km distantsil võistles 44 jooksjat, mudilasi jooksis 88. Võrumaa pikamaajooksusari jätkub kahe nädala pärast jõe- ja järvejooksuga Lasval.