Kergejõustik

Kas kergejõustikus mätsiti doping kinni või rünnati spordiala väiklaselt? (5)

Ott Järvela, 5. august 2015, 07:00
«Teleõiguste müügist teenitud sadadest miljonitest kukub dopinguvastasesse võitlusesse paar miljonit. Proportsioon on kõvasti paigast ära.» Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port IAAFi dopinguvastasest võitlusest.Foto: afp, reuters/scanpix, Mati Hiis

Maailma kergejõustikuliidu (IAAF) kontorist lekitatud andmete kohaselt võitsid kahtlase verepildiga sportlased aastatel 2001–2012 olümpiatelt ja MMidelt koguni 146 medalit. IAAFi eilne raevukas vastus väidab, et süüdistused dopingutarvitamise kinnimätsimisest on alusetud.

Inglismaa ajaleht Daily Mail avaldas üleeile loetelu riikidest, kelle esindajad 800 kahtlase verepildiga atleedi sekka kuuluvad. Esindatud on ka Eesti, kõigi eelduste kohaselt ühe sportlasega, kelle identiteet pole aga teada. Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi möönab, et olukord valmistab talle muret.

"Aga täna olemasoleva info põhjal ühe või teise inimese suunas vaatamine oleks vastutustundetu. Varjamisest rääkides, siis verenäitude näol on tegu siiski delikaatsete isikuandmetega," sõnas Teigamägi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. august 2015, 18:19
ESIMENE NIMI! Endine maailmarekordiomanik patustas dopinguga
11. august 2015, 18:51
JÄLLE DOPING: Rahvusvaheline Kergejõustikuliit avastas 28 patustajat
11. august 2015, 09:56
VIDEO | Robert Hartingu ja teiste Saksamaa kergejõustiklaste karm pöördumine IAAFi poole
5. august 2015, 18:45
Sebastian Coe: kergejõustikule on kuulutatud sõda!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee