Jalgrattasport

Eestlastest mehaanikud aitasid Tour de France’il rattureid kas või end sõidu ajal autost välja upitades (2)

Henry Rull, 5. august 2015 07:00
HOOLDAJA: Kuigi mehaanik annab endast parima, ei pruugi kõik rattaosad piisavalt head olla. Siis tuleb sellest rattatootjale teada anda, et meeskonnal midagi tehnika taha ei jääks.Foto: Arno Saar

Juulis lõppenud Tour de France’il osalesid neli Eesti meest. Kui Tanel Kangert ja Rein Taaramäe kaitsesid Astana värve, siis Risto Usin ja Gerd Kodanik töötasid mehaanikutena vabapääsme saanud Bora-Argonis.

Usin on rattaspordiga seotud olnud lapsest saati ning sõitis sajandi alguses amatöörina kolm hooaega Prantsusmaal, jagades ühel aastal klubi hiljem Cofidises sõitnud Kalle Kriidiga. Sprindifinišitele ja klassikutele keskendunud mehe ratturikarjääri lõpetamises ei mänginud rolli vaid põlveprobleemid. "Lõpuks oli viga rohkem kupli all."

Kuigi profikarjäär jäi unistuseks, ei kahetse Usin tagantjärele midagi. Armastus spordi vastu viis mehe mehaanikuks. "Mu isal oli rattapood ja väiksest saati putitasin seal. Toivo Suvi kutsus Eesti koondise juurde, hiljem aitasin Kalev Chocolate Teami ja Champion Systemit." Viimasesse kutsus Usina Jaan Kirsipuu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.12.2017
Uus Tartu rattaklubi täidab Kalev Chocolate Teami lahkumisega tekkinud tühimiku
23.09.2015
Kas Kangert murrab MMil eraldistardis kümne sekka?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee