Astana - HJKFoto: AFP / Scanpix
5. august 2015, 19:37

VIDEO | Uskumatu jalgpallietendus Meistrite liiga eelringis päädis soomlaste HJK jaoks pisaratega (1)

Soome klubijalgpalli lipulaev HJK langes täna õhtul ülidramaatilisel moel Meistrite liiga konkurentsist, kui kaotas 3. eelringi korduskohtumise kasahhide Astanale 3:4 (koondskoor samuti 3:4).

Seejuures kulges mängu stsenaarium kui sõit Ameerika mägedel. HJK asus Astanas toimunud kohtumist 41. minutiks 2:0 juhtima. Seejärel lasid soomlased endale 15 minutiga kolm tükki vastu lüüa ning leidsid end 56. minutil 2:3 kaotusseisust.

70. minutil teenis Astana ründaja ja avavärava autor, ghanalane Patrick Twumasi punase kaardi ning arvulises ülekaalus HJK jõudis 86. minutil penalti abil 3:3 viigini.

Säärane skoor oleks võõrsilväravate toel viinud play-off'i meie põhjanaabrid, ent Astana kangelaseks tõusis keskkaitsja Jevgeni Postnikov, kes lõi kohtumise kolmandal üleminutil nurgalöögiolukorrast palli väravasse. Kasahhid olid ekstaasis!

Eriti mõruks teeb HJK jaoks asja see, et kõigest minut enne Postnikovi väravat olid nad teisel pool väljakul tabanud Astana väravalatti.

HJK euroteekonda jätkub Euroopa liiga play-off ringis, mis algab juba järgmisel nädalal.

FC Astana - HJK 4:3 (1:2)
44. Patrick Twumasi, 47. pen. Roger Canas, 56. Dmitri Šomko, 90+3. Jevgeni Postnikov - 4., 41. Ousman Jallow, 86. pen. Erfan Zemeli