Ukrainlased Kristian Kullamäed taltsutada ei suutnudFoto: MATI HIIS
7. august 2015, 22:03

Kristian Kullamäelt võimas mäng, Eesti U16 koondisele teine võimas võit (1)

Eesti kuni 16-aastaste korvpallikoondis sai Bulgaarias toimuval B-divisjoni EM-turniiril teise võidu, kui alistas Ukraina 95:64 (56:35) ja jätkab alagrupi liidrina.

Juba avaveerandil suure eduseisu haaranud eestlaste parim oli 24 punkti, kuue lauapalli ja viie resultatiivse sööduga Kristian Kullamäe. Sten Saaremäel sai kirja 12+3+5, Henri Sten Vainola 12+4 lp, Sander Raieste 11+5+4, Robin Kivi 10, Kaspar Treier 9+7 lp.

Kuigi laud oli avapoolajal võrdne, kujunes kahe võistkonna vahe tabavuses esimese 20 minuti jooksul eriti suureks – Eesti 62 % Ukraina 39 vastu. Kolmesed läksid meil 62 %-ga – 13/8. Kullamäe oli selleks hetkeks toonud juba 17 punkti ning sai teisel poolajal rohkem puhata.

Kui kolmanda veerandi viimasel minutil lajatas Eric Schmalz kaugelt kolmese seisuks 71:47, oli mäng lõplikult tehtud. Õnneks, erinevalt eilsest, ei kaotatud ka viimasel veerandil keskendumist, võideti see 24:16 ja kogu mäng pluss 31 punktiga.

Laud kuulus lõpuks Eestile 47-37, korvisöödud 25-12, samas pallikaotusi oli meil 25 Ukraina 18 vastu (Kullamäe 5, Vainola ja Treier 4). Kahepunktivisked Eesti kasuks 55 vs 33 %, kolmesed 54 vs 21 %, vv 63 vs 52 %.

Eile sai Eesti 22 punktiga (71:49) jagu Rootsist. Laupäeval kohtutakse Portugali, pühapäeval Islandi ja esmaspäeval Makedooniaga.