Ksenja BaltaFoto: Stanislav Moškov
Toimetas Mart Treial 9. august 2015 19:20
Täna kaugushüppes Pekingi MM-normi täitma läinud Ksenija Balta alustas Eesti meistrivõistluseid küll paljulubava katsega, ent ei suutnud edasise võistluse käigus avakatsel hüpatud 6.66 ületada.

See tähendab, et tänavu üle nelja aasta kaugushüppesektorisse naasnud Baltat jäi tiitlivõistluse normist lahutama kõigest neli sentimeetrit.

Samas pole välistatud, et Balta pääseb Pekingis starti hoopis 100 meetri jooksus, kuhu lubatakse edetabeli alusel 56 sportlast. "Kui läheb niimoodi, stardib Ksenija kindlasti 100 meetris – võistelda on vaja," lausus 28aastase sportlase juhendaja Andrei Nazarov mõne päeva eest Õhtulehele.

Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis 6.11ga seitsmevõistleja Grit Šadeiko. Pronksmedali võitis tulemusega 6.05 Elen Viikmann.