Raul Must (Mati Hiis)

Jakartas alanud sulgpalli MMil alistas Raul Must austerlase Luka Wraberi 21:10, 27:25, jõudis 32 parema sekka ning lõi sama hoobiga mitu kärbest.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Kui esimene geim tuli hõlpsalt kätte, siis teises jäi Must taha 10:17 ja 13:19. Sellelt seisult võitis ta kuus punkti järjest ja edasine oli tõeline närvidemäng – vastane sai neli geimpalli, Must võitis oma kolmandalt matšpallilt!

Eilne võit tõstab eestlase maailma edetabelis suure tõenäosusega koguni 11 koha võrra, 58ndalt 47ndaks! Üks põhjus on asjaolus, et poolesaja parema piirimail on edetabel väga tihe, teisalt kaotab mitu konkurenti aasta tagasi võidetud suuri punktisummasid.

Veelgi muljetavaldavam on Musta tõus viimase kuu aja jooksul – veel 23. juulil avaldatud edetabelis leidis ta alles 71. kohalt! Esimesele tõusule ladus aluse finaali jõudmine paar nädalat tagasi Vladivostoki GP-turniiril. Lühikese aja jooksul toimuv tõus annab võimaluse saada varasemast paremaid asetusi ning võimalik, et ka koha sügisel Euroopas toimuvatele tippturniiridele. Samuti lisandus nii vajalikke Rio olümpia kvalifikatsioonipunkte.

MMi miinimumeesmärk on eilsega täidetud, enamat on raske loota – Must kohtub teises ringis tiitlikaitsja ja maailma esireketi, hiinlase Chen Longiga.