Korvpall

KK Pärnu sõlmis lepingu ameeriklasega, kes tulnud koos Rudy Gay ja Rajon Rondoga maailmameistriks 

Toimetas Kaspar Koort, 11. august 2015 15:20
Taj Gray (nr 15) aastate eest Prantsusmaa kõrgliigas rassimasFoto: JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN
KK Pärnu annab oma kodulehel teada, et meeskonnaga liitub uueks hooajaks 31-aastane ameeriklasest ääremängija Taj Allen Grey. Mees peaks Eestisse saabuma septembri alguseks.

Gray on kuulunud USA U21 koondisesse ja 2005. aastal tuli selles vanuseklassis ka maailmameistriks. Toonasesse USA koondisesse kuulusid näiteks ka praegused NBA tähed Rudy Gay ja Rajon Rondo.

2008 aasta suvel treenis Gray Las Vegases NBA suveliiga laagris, kuid tema karjäär jätkus ikkagi Prantsusmaal Chorale de Roanne Basketi meeskonnas. 2009-2010 kuulus ta põgusalt ka NBA klubi Los Angeles Clippersi hingekirja, kuid sama hooaja detsmebris liitus mees ES Chalon-Sur-Saone (Prantsusmaa) klubiga. Seal viskas ta keskmiselt 15,8 punkti ja võttis 7,3 lauapalli. 2010-2011 mängis Gray Hispaania esiliigas C.B. Murcias, 2012 aasta veebruaris allkirjastas aga lepingu Brujos de Guayama (Puerto Rico) klubiga. 2012-2013 kuulus Elizur Ashkeloni (Iisraeli kõrgliiga) meeskonda, kelle eest viskas keskmiselt 11,4 punkti mängus. Mehe seni viimaseks klubiks on Bayou Warriors (UBA), keda ta esindas 2013.a.

"Kogenud mängumees, olnud edukas nii ülikoolis kui ka tugevates Euroopa liigades. Võtsin teatud riski, kuna viimased kolm aastat pole ta Euroopas mänginud, aga uurisin põhjalikult tausta ja usun, et saab olema väga hea täiendus ja ka eeskuju noortele,“ iseloomustas Grayd Pärnu treener Heiko Rannula. "Olin temast juba varem kuulnud, kuid siis oli tema hind meie jaoks liiga kallis. Läbi tuttava agendi me temani jõudsime ja kokkuleppe saavutasime,“ lisas Pärnu loots.

Samal teemal

17.07.2015
KK Pärnu tugevdas ridu: meeskonnaga liitus ameeriklasest mängujuht