SAATAN: Makedoonia ründaja Jovica Simovski (seljaga) oli Eesti kaotuse peasüüdlane.Foto: TARVI PÜRN / VEF
13. august 2015, 22:55

REPORTAAŽ | Punased pommitasid Eesti puruks! (6)

Eesti võrkpallikoondise unistus mängida tuleval hooajal Maailmaliigas kustus erakordselt valusalt, kui alagrupis kahel korral alistatud Makedoonia küttis meie koondisele Euroliiga poolfinaalis kindla 0:3 nahatäie. Pronksimängus kohtub Eesti täna Poolaga.Kui Sloveenia koondis Euroopa liiga esimeses poolfinaalis Poola 3:0 alistas, sõnas nende peatreener Andrea Giani, et ta ootab kullamatšis vastaseks Eestit. Oli ju meie meeskond läbinud alagrupiturniiri sarnaselt nendega kaotuseta ja eilne vastane Makedooniagi oli kahel korral alistatud.Ent juba eilse mängu esimestest punktidest oli selge, et Poolasse sõitnud Makedoonia on mängutasemelt hoopis teine tera kui juulis Pärnut külastanud alavormis meeskond. Diagonaalründaja Jovica Simovski kõmmutas mängu algul servi nõnda võimsalt, et eestlased jäid kiirelt 0:3 kaotusseisu ja kuigi sellest tuldi 15:15 viigiks välja, ei olnud aeglase algusega sinisärkidel rohkemaks püssirohtu. Seitsme servivea ja Oliver Venno vaid 33protsendilise rün

Kolmandas geimis sai Eesti 10:9 edust taas 10:12 kaotus, paar Simovski hiilgamist (viimases geimis taas seitse punkti), sekka ka lõpuks 16 silma toonud kapten Nikola Gjorgievi rünnakut ja meie meeste vastupanu oligi murtud. 21:17 edu tähistasid makedoonlased juba kui matšivõitu ja eks ta sisuliselt nõnda oligi. Ardo Kreegi serviviga vormistas seisu lõplikult: balkanlaste võidunumbrid olid 25:22 ja kokku seega mäng 3:0. Makedoonia mängib täna Sloveeniaga Maailmaliiga kohale, eestlaste ülesandeks on Poolaga välja selgitada Euroliiga kolmanda koha omanik.