Jaspe Uwaegbulam (paremal) ja Alo BärengrubFoto: ALAR TRUU
14. august 2015, 21:21

Milline mäng! Paide läks 3:0 juhtima, Nõmme Kalju viigistas, kuid kaotas 4:5 (3)

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel sündis täna tõeline suurüllatus, kui Paide Linnameeskond alistas koduväljakul Nõmme Kalju 5:4.

Järvamaa meeskond näitas veidi üllataval kombel oma võimu juba esimese 20 minutiga, misjärel oli seis 3:0! Artur Rättel viis kodumeeskonna juba 8. minutil juhtima, kolm minutit hiljem oli täpne Jasper Uwaegbulam ja kolmanda palli lõi Vitali Teleši seljataha Sander Sinilaid.

Kuid Kalju ei andnud alla. Ats Purje vähendas 31. minutil kaotusseisu kaheväravaliseks ning 44. minutil oli penaltipunktist täpne jaapanlane Hidetoshi Wakui. Poolajavileks oli Paide eduseis 3:2.

Teisel poolajal pidi väravat ootama lausa 33 minutit, mil leegionär Wakui taas penaltist Kalju eest värava lõi. Järvamaalaste edu oli sulanud, kuid juba 80. minutil viis Lauri Varendi Paide taas suure võidu lävele. Kalju oli justkui murdunud, sest vaid minut hiljem sai tabamuse kirja Vjatšeslav Zahovaiko, 5:3!

Kalju tegi veel ühe välgatuse, kui esimesel lisaminutil lõi kohtumise viimaseks jäänud värava Vladimir Voskoboinikov. Enamaks 4:5 kaotusest Kalju täna võimeline ei olnud.

Sama ootamatult algas mäng Pärnus, kus kohalik linnameeskond Taavi Lauritsa väravast FC Flora vastu juhtima läks. Kuid juba poolajavileks tegi favoriit sotid selgeks, lüües kolm väravat. Teise poolaja alguses suurendas Rauno Sappinen Flora eduseisu kolmeväravaliseks, kohtumise viimane tabamus löödi 65. minutil, mil oma teise värava lõi Albert Prosa, lisaks sai Flora eest jala valgeks Markus Jürgenson.

Õhtu kõige väravatevaesemas kohtumises sai FC Infonet võõrsil 1:0 jagu Viljandi Tulevikust. Mängu ainus tabamus kirjutati 36. minutil Jevgeni Harini nimele.

Nõmme Kalju jäi 54 punktiga tabeliliidriks, kuid homme võõrsil Tammekaga kohtuval Levadial on teenitud vaid kaks punkti vähem. Flora on 51 punktiga kolmas. Infonetil on neljanda koos 41 punktiga, kuid homme võõrsil Narva Transiga kohtuval Sillamäel Kalevil on kogutud 38 punkti. Transil on kuuendana koos 28 punkti.

Paide tõusis võiduga seitsmendaks (18 punkti), jättes tabeli viimastele ridadele Viljandi Tuleviku (18), Tartu Tammeka (15) ja Pärnu (10).