Eesti koondise peatreener Tiit Sokk.Foto: TEET MALSROOS
Ville Arike, Tbilisi 16. august 2015 19:36
Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk rõõmustas pärast Tbilisi turniiri lõpetanud 70:69 võitu Läti üle, et iga päevaga mindi ülespoole ning täna välditi suuri mõõnu.

"Nagu olen öelnud, on mängutempo meil väga oluline. Täna hommikul vaatasime veel eilse teise veerandaja (see kaotati Itaaliale 5:34 - toim) üle - kiirustasime ise ega andnud vastasele võimalust eksida. Täna hoidsime oma tempot paremini ja mängupilt oli ka parem," rääkis Sokk.

"Meestel pole ülesannet tempo maha tõmmata. Kuid varem saadeti pärast esimest söötu mõnelgi korral kolmene teele. Sellega oli vaja veidi tagasi tõmmata, tänane mäng oligi tasakaalustatum." Eesti tegi 45 kahe- ja vaid 18 kolmepunktiviset.

Palju on räägitud, et juuli algusest saati on väga palju pööratud tähelepanu füüsilisele poolele. Sokk märkis, et füüsilise ja mänguvormi vahele ei saa panna võrdusmärki. "Katsume tasapisi mänguliselt paremaks saada - parim mänguvorm saabub tavaliselt siis, kui füüsiline hakkab veidi langema," selgitas juhendaja.

Juba neljapäevast algab järgmine kolmemänguline seeria, kui Eesti võõrustab kodus nelja rahvuse turniiri. Soku sõnul on mängupildi jätkuva parandamise kõrval ülesandeks ka taktikaliste nüansside kallal töötamine.

Enne kodust võistlust harjutatakse teisipäeval ja kolmapäeval. "Võiduga on kindlasti ülehomme parem trenni minna. Siinse turniiri kokkuvõttes liikusime iga päevaga ülespoole. Esimene mäng oli rabe ja läks aia taha. Teine oli veidi parem, aga jäi hingele - võinuks neid Itaalia suuri nimesid natuke näpistada. Nüüd, kolmandas ei tulnud enam suuri mõõnu sisse."