Foto: Merili Luuk
Merili Luuk 22. august 2015 08:00
 Heategevusüritus "Hoki aitab" teeb head ka Eesti päritolu hokimehele Siim Liivikule. Espoo Bluesi mängija on lapsepõlvest saadik mänginud Soomes ning nii pole ta kunagi oma hokioskusi suguvõsale näidata saanud. Nüüd see juhtub – Liivik astub täna kell 15 Tondiraba jäähallis väljakule Estonian All Starsi meeskonna särgis.

"Ma olen väga ärevil. Ootan seda üritust väga palju ning kodus on üle pika aja hea olla," sõnas Liivik. "Jäähokit on Eesti oma publiku ees ikka teine tunne mängida, mul on sõbrad meeskonnas ning austan, et sellised suured korüfeed nagu Vjatšeslav Fetissov ja Leo Komarov kohal on. Seda juhtub vaid kord elus!"

Kurioosne on tõik, et tegelikult pidid Liivik ja teine Espoo Bluesi eestlasest hokimees Robert Rooba oma treenerit mängule tulekus veenma. Põhjus peitub selles, et Blues kohtub juba homme õhtul Meistrite Liiga alagrupimängus Tšehhi meistri Litvinoviga ning mõlemaid mängumehi on hädasti vaja.

"Ütleme nii, et ega äratulekuga lihtne ei olnud. Aga siinkohal peab kiitma Siimu läbirääkimisoskusi, sest tema kostis meie mõlema eest," muigas Rooba.

Kuidas siis Liivik palus? Kutsusilmad ees? "Küsisin, kas me võime head teha. Võib-olla ta saigi minu inimlikust põhjusest aru, sest Eestis olemine on mulle tähtis," koputab ta ka oma südamele. Pikka pidu meestel aga kodumaal pole. "Läheme õhtul tagasi, pühapäeva hommikul on trenn ja siis on kohe mäng. Aga saame soojaks," naerab Liivik.