Kergejõustik

NII SEE JUHTUS | Kergejõustiku MMi 2. päev: Bolt näitas taaskord võimu, Šadeiko ja Mägi võistlus lõppenud (2)

Õhtuleht.ee, 23. august 2015 16:30
Grit ŠadeikoFoto: Andres Putting
Pekingis toimuval kergejõustiku MMil lõppes teine võistluspäev, kus stardis oli kaks eestlast. 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi finaali ei pääsenud, olles ajaga 48,76 13. Grit Šadeiko sai naiste seitsmevõistluses 6213 punktiga 15. koha, Eesti rekordist jäi puudu vaid 8 punkti. Päeva suursündmus oli aga meeste 100 m finaal, kui Usain Bolt alistas Justin Gatlini!

16:28
100 M JOOKS

Usain Bolt on jätkuvalt maailma kiireim mees!

16:20

MIS MEES ON SEE USAIN BOLT?! Gatlin tegi kõik, kuid Bolt tuleb, jookseb ja teeb ära! 9,79 toob talle Justin Gatlini ees maailmameistritiitli!

16:16
100 M FINAAL
16:14

FINAAL ON KOHE-KOHE ALGAMAS! Bolt, Gatlin või keegi teine?

16:11

15:51
Deivil Tserp, Peking

Seitsmevõistluses 6213 punktiga 15. koha saanud Grit Šadeiko oli pärast etteastet vastakate tunnete küüsis. "Ma ei ole rahul ega ka pettunud," rääkis Anne Mägi õpilane. "Kaua ma ikka räägin, et minu võistlus veel tuleb. Oma tulemuse tegin ju ära, aga ma ootasin palju rohkem."

Kui avapäeva järel ütles Šadeiko, et ta oli nagu vati sees, siis teisel päeval oli enesetunne natuke parem. "Esimene päev oli muidugi jalgades, aga suutsin paremini pingutada. 800 m jooksu lõpp oli päris jube, ei teagi, kas finišit nägin."

NAISTE SEITSMEVÕISTLUS

Läti võidab pronksmedali, kui Laura Ikauniece jookseb 800 m hollandlanna Nadine Broersenist veidi kiiremini. 23aastane Ikauniece püstitab ka ilusa Läti rekordi.
1) Jessica Ennis Hill 6669, 2) Brianne Theisen Eaton 6554, 3) Ikauniece 6516, ... 15) Šadeiko 6213

15:14

Õnnitleme lõunanaabreid lätlasi medali võitmise puhul - Laura Ikauniece-Adminina püstitas isikliku rekordi 6516 punkti, mis tagas pronksi. Võitis Suurbritanna staar Jessica Ennis-Hill 6669 ja hõbeda sai kanadalanna Brianne Theisen-Eaton 6554 punktiga. Grit Šadeiko sai 6213 punktiga 15. koha.

15:04
100 M JOOKS
15:02

Grit Šadeiko jooksis 800 m 2.17,32ga ja täitis olümpianormi, kuid Eesti rekordist jäi puudu ainult kaheksa punkti ehk Griti tulemus on 6213.

14:59

Kaks pingelist päeva Pekingi linnupesas on saamas läbi - käimas on naiste 800 m jooks ning Grit Šadeiko üritab püstitada Eesti rekordit

14:41
100 M JOOKS

FINAALIS KELL 16:15 ON STARDIS ÜHEKSA MEEST!

14:27
100 M JOOKS

Kolmanda jooksu võidavad ootustepäraselt Gay (9,96) ja Powell (9,97). Kuna kolmas mees on prantslane Jimmy Vicaut taaskord ajaga 9,99, võetakse appi tuhandikud, et selgitada välja, kes on need kaks meest, kes ajaga finaali pääsevad.

14:27

Oodatust kehvem jooks viis Rasmus Mägilt suurema jututuju. "Aeg kõige hullem välja ei kukkunud, aga midagi erilist ka ei tulnud," ütles MMil 48,76ga 13. koha saanud tartlane. "Alguses sain normaalselt minema, aga siis jäin korra passiivseks ja kaotasin. Kuuendale tõkkele venitasin peale. Pidanuksin kurvi paremini jõudma. Aga ma jäin lõpuni oma rütmi orjaks. Loomulikult oli mu eesmärk finaal!"

14:20
100 M JOOKS

Justin Gatlin lidub rajal nagu overlok õmblusmasin ning võidab ajaga 9,77! Mees jookseb aegade kiireima poolfinaali! Finaalis peab midagi väga hullu juhtuma, kui see mees Bolti ei võida.

14:15
14:14
100 M JOOKS

USKUMATU POOLFINAAL! Usain Bolt oli veel 50 meetri järel jooksu viimane, kuid spurtis viimastel meetritel kõigist ette ja võitis ajaga 9,96. Teine edasipääseja on Kanada mees De Grasse, kes jooksis sama aja. Bromell ja Hiina rahvusrekordi jooksnud Su jäävad ajaga 9,99 teiste jooksude tulemusi ootama.

14:03
400 M TÕKKEJOOKS

Kõige kiirem jooks on teine poolfinaal, kust pääsevad edasi venelane Kudrjavtsev, kes võidab teise poolfinaali isikliku rekordiga 48,23, Bahama rahvusrekordi jooksnud Gibson (48,37), isikliku rekordi jooksnud poolakas Dobek (48,40) ning Türgi rahvusrekordi püstitanud Copello (48,46). Kolmandast poolfinaalist jõuavad finaali ameeriklane Tinsley (48,47) ja keenialane Bett (48,54).
Finaali pääsemiseks pidanuks Mägi kindlasti Eesti rekordit parandama ning jooksma vähemalt 48,46. Eestlasele jääb 13. koht.

13:49

Nii lähenesid mehed viimastele tõketele

13:46
13:43

Mägi jookseb karjääri kolmanda aja: 48,76, kuid tase on nii kõrge, et MMi finaali ta siiski ei jõua! Võidab Tumuti 48,29, teine on Clement 48,50, kolmas Tšalõi 48,69, neljas Barr 48,71 ning viies lõpuks Mägi 48,76.

13:42

Kahjuks Rasmus Mägi finaali ei pääse, tema aeg oli 48,76 ja oma poolfinaalis viies.

13:39

Rasmus Mägi jooks on kohe-kohe algamas! Mägi stardib viiendal rajal

13:08
12:49

Nii, Rasmus Mägi poolfinaaljooksuni jääb vähem kui üks tund. Praegu on Pekingis isegi eestimaiselt jahe, sest päike on juba pilve taga ja tuul puhub. Usun, et Rasmust see tõsiasi eriti ei häiri. Tal on hea võimalus jõuda finaali.

10:39
400 MEETRI TÕKKEJOOKS

400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi asub Eesti aja järgi kell 13:40 stardipakkudele, et püüda elu esimest MM-finaali kohta. Eesmärgi täitumiseks tuleb seljatada vähemalt kuus alljärgnevatest konkurentidest:

10:25
KÄIMINE

Meeste 20 km käimise võitis hispaanlane Miguel Angel Lopez, tuues Hispaaniale sellel alal kulla pärast 22 aasta pikkust ootamist.

07:22

Britid esitasid Johnson-Thompsoni hüppe mittemõõtmise kohta protesti, kuid seda ei rahuldatud.

06:37

Pilk punktitabelisse näitab, et Eesti rekordi püstitamiseks peab Šadeiko 800 meetrit jooksma 2.16,68ga. Prantsusmaal toimunud Euroopa karikavõistlustel oli tema aeg 2.16,65. Olümpianormi täitmiseks ehk 6200 punkti kogumiseks piisab kaks sekundit aeglasemast etteastest.

06:34

Jah, Šadeiko võistlus on kulgenud oodatust raskemalt. Aga nagu ta eile rääkis, pole enesetunne kiita. "Olen nagu vati sees," märkis ta.

06:33

Grit Šadeiko viskab kolmandal katsel oda 47.78, mis tähendab, et ta kaotab Eesti rekordi graafikule vaid 11 punktiga. 800 m jooksus tähendab see umbes ühte sekundit.

06:16

06:15

Grit Šadeiko saab odaviske teisel katsel kirja 46.25. Vähemalt kaks meetrit on veel juurde vaja.

05:58

Grit Šadeiko avakatse odaviskes ebaõnnestus. Oda maandus 40 meetri joonel, aga nii-öelda saba peal.

05:47

Šadeiko esimene odaviske proovikatse, mille ta tegi ristsammudelt, oli umbes 42 meetrit.

05:42

Eesti rekord on tore eesmärk, aga teine siht on Rio de Janeiro olümpiamängude norm 6200 punkti. Kui 26aastane Šadeiko selle ära teeb, saab ta Rio mängudeks rahulikumalt valmistuda.

05:26

Jessica Ennis-Hilli sooritus

05:25

Pärast viit ala juhib Suurbritannia staar Jessica Ennis-Hill, kes on kogunud 4990 punkti. Teisena jätkab kanadalanna Brianne Theisen-Eaton 4888 ja kolmandana ukrainlanna Anastassia Mohnjuk 4847 punktiga. Nende kaugushüppetulemused olid vastavalt 6.43, 6.55 ja 6.51. Grit Šadeiko tõusis ühe koha võrra ehk 18. positsioonile ja tal on 4536 punkti.

05:19

Kuna Eesti rekordi graafikus on Šadeikol kaugushüppe tulemus 6.35, kaotab ta nüüd tippmargile 31 punktiga. Nii et Eesti rekord on võimalik. Odaviskes on tal rekordi sees kirjas 46.75 ja 800 m jooksus 2.17,58. Praeguse seisuga on vaja visata oda 48.00 ja joosta 800 m 2.17,00ga, sel juhul paraneks Eesti rekord ühe punktiga. Tänavuse hooaja tippmargi 6196 püstitamisel viskas Šadeiko oda 50.68 ja jooksis 800 m 2.16,65.

05:12

Super! Šadeiko tuli raskest seisust välja. Ta tabas kolmandal katsel väga täpselt pakku ja sai kirja 6.22.

05:11

Johnson-Thompson valab pisaraid

05:10

Kaugushüppes pole raskustes ainult Šadeiko. Avapäeva järel teisel kohal olnud Suurbritannia esindaja Katarina Johnson-Thompson sai nulli. Muide, tema viimane katse oli 6.80 kandis, paraku astus ta ülinapilt üle.

05:04

Meenutame, et esimest päeva alustas Grit Šadeiko ilusa tõkkejooksuga - 13,36. Kõrgushüppes ületas ta 1.77, kuulitõukes sai kirja 12.05 ja 200 meetrit läbis 24,41ga, mis kokkuvõttes tähendas 19. kohta ja Eesti rekordi graafiku edestamist kümne punktiga.

04:50

04:48

Ai-ai-ai! Grit Šadeiko astus ka teisel katsel üle. Veel rohkem kui esimesel! Nüüd on seis päris keeruline. Tulemus tuleb kirja saada kolmanda katsega. Enam ei saa mõelda väga ilusale tulemusele, peab hüppama kindla peale. Eesti rekordi graafikus, mida Šadeiko edestas pärast avapäeva kümne punktiga, on tal kirjas 6.35.

04:45

Hiinlaste kiituseks tuleb öelda, et hommikuse võistluse kohta on staadionil päris palju pealtvaatajaid.

04:43

Täna pole Pekingis nii palav kui MMi avapäeval. Sportlastele on see kindlasti hea, sest kes see ikka tahab kogu aeg tunda end nagu sauna laval higistamas.

04:40

Alustame teise päeva ülevaadet väikese viivitusega, sest kohalik internet mängis mäkra, loodetavasti on tehnilised probleemid nüüd lahendatud. Grit Šadeikole näidati kaugushüppe avakatsel paraku punast lippu, ta astus päris palju üle.

04:00

Tere taas, unetud kergejõustikusõbrad! Hiinas on sudu taga päike juba kõrgel ning MMi teine võistluspäev on alanud!