Sõudmine

Neljapaadisõudjate kõrge latt võib MMil ­kergesti maha prantsatada 

Mart Treial, Viljandi, 25. august 2015 07:00
PÜHA LEHM: Säärase hüüdnime saanud neljapaadi füüsilistes võimetes pole kahtlust, ent MMil peab nende koostöö klappima kui kellavärk.Foto: LAURA OKS

"Te keerate meie trenni per*e!" röögatas ruuporiga sõudekoondise peatreener Matti Killing risti üle Viljandi järve paarutanud ja lainetust tekitanud kalameestele. "Me valmistume siin MMiks!"

Ja see ei ole naljaasi. Paarisaeruline neljapaat (Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsä) liugles eile hommikul viimaseid kordi Viljandi järveveele, et sõita juba ülehomme Prantsusmaale, Aiguebelette’i medali järele. Mitte et see oleks lihtne või iseenesest mõistetav ülesanne. Lihtsalt õige spordimehehing ei luba pisemate ambitsioonidega pühapäeval algavale MMile sõita.

"Kui oled varem medaleid võitnud, siis tahad ikka medalit saada," tunnistas neljapaadi kogenuim liige, Endrekson, kes lisas, et miinimumeesmärk on Rio de Janeiro olümpia pääse ehk koht esikaheksas. Treener Killing seab latiks, vähemalt avalikult, mulluse tulemuse ehk 5. koha ületuse. Ehkki ridade vahelt võib lugeda, et temagi unistab medalist. Teeneka ja kogenud juhendaja sisetunne ütleb, et neljapaat saab oma ülesannetega hakkama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2015
VÄGEV! Neljapaat kindlustas olümpiapileti, sõudes lõpuspurdiga MM-finaali
01.09.2015
Super! Eesti paarisaeruline neljapaat pääses MMi poolfinaali
30.08.2015
Paarisaeruline neljapaat ei pääsenud MMil otse poolfinaali
25.08.2015
GALERII | Sõudekoondis liugles MMi eel viimaseid kordi Viljandi järveveel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee