Eleriin HaasFoto: STANISLAV MOSHKOV
Deivil Tserp, Peking 25. august 2015 15:26
Neljapäeval peetavaks MMi kõrgushüppe eelvõistluseks valmistuv Eleriin Haas on Pekingis juba mitu päeva võidelnud gripiga.

Haasa sõnul hakkas gripp teda kimbutama juba Soomes, kus ta elab ja treenib. „Haigeks jäin paar päeva enne Hiinasse tulekut," räägib ta. „Reisipäeval oli mul ka palavik ja lennu ajal muutus enesetunne väga kehvaks. Siia jõudes hakkasin rohtu võtma. Poleks uskunud, et gripp nii hull on! Ma pole ammu nii tõbine olnud!"

Eilne treening sujus Haasa kinnitusel siiski normaalselt. „Harjutades oli vähe normaalsem tunne," arutleb 23aastane sportlane, kelle tänavune tippmark on 1.91, aga isiklik rekord 1.94. „Ma ei hakka mõtlema, kuidas võistlusel läheb. Suvine hooaeg on nagunii konarlik olnud. Lähen rahulikult võistlema. Finaali jõudmise mõtteid ma endale pähe ei säti – kui saan, siis saan!"

Haasa treener Reijo Jokela näeb keerulises olukorras hoopis head poolt. „Usun, et Eleriin on suuteline hästi võistlema, sellises seisus keskendub sportlane hüppamisele tavapärasest veel paremini," lausub ta.