Kergejõustik

Kettaheite olümpiavõitja sõnul on Saksamaal tehtav lähendajalihase lõikus lihtne ja taastumine kestab kolm nädalat

Kanter: kui on vaja, tuleb operatsioonile minna (5)

Deivil Tserp, 31. august 2015 07:00
MÕTLIK: Gerd Kanteri tänavune hooaeg kulges üle kivide ja kändude. Tuleva-aastaste Rio olümpiamängude eel tuleb olla hoolsam.Foto: Andres Putting

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri hooaeg on lähendajalihase vigastuse tõttu olnud väga keeruline. Suure tõenäosusega peab ta sügisel Saksamaale operatsioonile minema. Ometi võitles 36aastane sportlane laupäeval Pekingis oma 11. tiitlivõistluse medali pärast, lõpuks jäi sellest puudu vaid 36 sentimeetrit.

Kanter tegi MMil oma parima heite kohe avakatsel. Tulemus 64.82 tõstis ta poolaka Piotr Malachowski järel teiseks. Samas ei uinutanud Eesti kõigi aegade parim kergejõustiklane end mõttega, et medal on juba taskus. Ta mõistis, et kui ei suuda tulemust parandada, siis pole pjedestaalile asja.

Kahjuks täpselt nii läkski. Malachowski kõmmutas teisel katsel maailmameistrile väärilise kettakaare 67.40. Belglane Philip Milanov püstitas kolmandas voorus oma kodumaa rekordi 66.90, millest piisas hõbemedali võitmiseks. Alles kolmanda heitega finaalikoha kindlustanud poolakas Robert Urbanek sai parima tulemuse 65.18 kirja viiendal katsel. Ja nii jäi Kanter esimesena medalita.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.09.2015
Gerd Kanter: operatsioon läks hästi
30.09.2015
TÄIESTI UUS KOGEMUS: Gerd Kanter läheb täna Saksamaal esimest korda elus operatsioonile
29.08.2015
NII SEE JUHTUS | Kergejõustiku MMi 8. päev: VALUS! Kanter jäi neljandaks! Eaton püstitas maailmarekordi, Uibo kümnes!
29.08.2015
KERGEJÕUSTIKU MM | Gerd Kanter: ega lõpmata ei saa õnnejumala abile ka loota!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee