MEKIB: Tõnis Vanaselja võttis enne intervjuu andmist korraliku sõõmu šampust – Eesti meistri privileeg!Foto: Aldo Luud
Vormel 1
31. august 2015, 07:00

Eesti vormelimeister selgus viimase sõidu esimeses kurvis

Laupäeval tõmmati Audrus joon alla tänavustele Eesti meistrivõistlustele autoringrajasõidus. Tõelise trillerlõpu sai Vormel Scanic klass, kus 27aastane Tõnis Vanaselja suutis hooaja kokkuvõttes vaid ühe silmaga edestada temast 11 aastat nooremat Jan-Erik Meikupit.

Seis oli nädalavahetuse eel intrigeeriv ning võidušanss kõigil kolmel ALM Motorsport meeskonna sõitjal: Vanaselja ja Meikupi kõrval ka tänavu enim etapivõite võtnud, ent ebaõnnestunud hooaja teise etapi tõttu kolleegidest maha jäänud Antti Rammol.

Päeva esimeses sõidus lõpetati järjestuses Rammo-Meikup-Vanaselja ning viimane teadis, et talle piisab meistritiitliks kordussõidu teisest kohast. Selle sai Vanaselja kätte kohe esimese ringi avakurvis – esikohalt lähte saanud Frederik Pihlakas kaotas auto üle kontrolli ning niitis piruetti tehes maha Rammo masina esitiiva. Et mõlemad õnnetuses osalenud piloodid olid ka ainsad, kes nädalavahetuse jooksul näitasid piisalt head tempot, et Meikupile ning Vanaseljale ohtlikuks saada, kulges see duo turvalise vahega finišisse. Vaid 16aastane Meikup sai kirja ka võistluse kiireima ringi lisasilma, ent meistritiitli jahil see kahjuks ei aidanud – Vanaseljal oli hooaja lõpuks punkte 189, noorel meeskonnakaaslasel 188.