Spordivaria

Suur pallimängude laupäev: Eesti vs. Leedu jalkas, Eesti vs. Tšehhi kossus 

Kristjan Roos, 3. september 2015 17:05
Korvpallikoondise liider Kristjan KangurFoto: Alar Truu
Laupäev kujuneb Eesti spordisõprade jaoks eriliseks: ühtemoodi üliolulised on korvpallikoondise EM-i finaalturniiri avamäng Tšehhiga kui ka vutikoondise EM-i valikmäng Leeduga.

Ühe päeva loetud tundide jooksul peavad kaks Eesti olulisemat pallimängukoondist oma viimaste aastate tähtsaima mängu. Korvpallikoondise EM-i finaalturniiri avamängust tšehhidega sõltub palju, millise emotsiooniga turniir käima läheb. Vutikoondisel on samal ajal selg sisuliselt vastu seina: selleks, et EM-i valiksarja vähegi kordaläinuks pidada, tuleb Magnus Pehrssoni juhendatavatel kodus Leedu alistada, lõpetamaks valiksari leedukatest ikkagi eespool.

Samal teemal

Tähelepanuväärne on seegi, et Eesti korvpallikoondis saab Riias mängida justkui kodusaalis, sest Lätisse plaanib mänge vaatama minna sadu fänne. Kes laupäevaks Riiga ei jõua, saab kohtumist kella 15.25-st jälgida TV6 vahendusel.

Eesti korvpallikoondis on EM-i eel mänginud vahelduvalt. Koondise kontosse on jäänud koduse turniiri võit ja Läti koondise alistamine Gruusia turniiril. Tiit Soku hoolealused mängisid augusti lõpus südilt ka Horvaatiaga, kellele kaotasid 63:66. Teisalt oli koondis mitmes mängus krobeline. Eriti pani kulmu kortsutama Eesti 55:90 allajäämine Gruusiale tolle kodus. Valikmängud näitasid taas, et koondisel puudub mängija, kes rasketel hetkedel meeskonna tagasi ree peale aitaks. Miks ei võiks aga mõni koondislane just finaalturniiri eriliste mängudega näidata uut taset?

Mõned tunnid pärast korvpallikoondise avamängu pöördub fookus vutilainele. EM-i valiksarjas on turniiritabel praegu just nii pingeline, et kell 19 Lilleküla staadionil algavast kohtumisest Leeduga saab Eesti jaoks seekordse valiksarja tähtsamaid kohtumisi.

Praegu edestab Eesti turniiritabelis küll Leedut ühe punktiga, aga erinevalt eestlastest on leedukatel mängimata veel alagrupi autsaideri San Marinoga. Mäletatavasti alustas Eesti vutikoondis seekordset EM-i valiksarja suurepäraselt, sest alistas kodus 1:0 Sloveenia. Järgnenud 0:1 võõrsil kaotatud kohtumine Leedule ja seejärel häbiväärne 0:0 viik San Marinoga asetasid vutikoondise ülikeerulisse olukorda ja nii on EM-i finaalturniirile pääsemise võimalus Eesti jaoks praegu rohkem teoreetilist laadi. Peaks aga Eestil õnnestuma laupäeval kodus Leedut võita ja suudaks ta seejärel teisipäeval alistada Sloveenia ka võõrsil – ja olekski olukord vutikoondise jaoks jälle hulga rõõmsam ning võiks salamisi hakata lootma, et valiksarja lõpuks jääks Eesti selja taha peale Leedu ka Sloveenia.

Üks on selge, vaatamata senisele ebaedukalt möödunud valiksarjale astub Eesti vutikoondis laupäeval Lilleküla staadioni murule favoriidina. Eriti arvestades seda, et Eesti koondise võtmemängija Konstantin Vassiljev on Poola liigas tõusnud uskumatusse vormi ja lööb regulaarselt väravaid.

-----------------------------

Korvpallikoondis EM-il

Laupäeval kell 15.30 Tšehhi-Eesti

Pühapäeval kell 15.30 Eesti-Belgia

Esmaspäeval kell 21.30 Ukraina-Eesti

Kolmapäeval kell 21.30 Eesti-Leedu

Neljapäeval kell 18.30 Läti-Eesti

-----------------------------

Vutikoondise valikmängud

Laupäeval kell 19 Eesti-Leedu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee