Korvpalli EM 2015

Aafrika juurtega kreeklane, Slovakkia sakslane, Montenegro hispaanlane ja jänkide armaada 

Ville Arike, 4. september 2015 07:00
Kõrge lennuga Giannis Antetokounmpo on küll sündinud Kreekas, kuid riigi passi sai alles 18aastasena. Foto: AFP / Scanpix

FIBA ametlikud reeglid sätestavad: rahvusmeeskonna koosseisu võib kuuluda ainult üks mängija, kes on selle riigi kodakondsuse saanud pärast 16aastaseks saamist. Nagu teame, kasutatakse "kodustatud" mängijaid üha rohkem ning üha nahaalsemalt – mõnelgi mehel pole oma uue kodumaaga olnud mingit varasemat sidet.

Varem on teise kodakondsuse saanud enamikus korvpallurid, kes näiteks kuulunud pikka aega mõne vastava riigi klubi koosseisu või olnud riigiga muul moel seotud (abiellumine tolle riigi kodanikuga). Heaks näiteks oli 2000. aastatel Moskva CSKAd esindanud ameeriklane John Robert Holden, kes õppis ka vene keelt, sai seal riigis omaks, kutsuti lõpuks koondisse ning aitas Venemaa 2007. aastal Euroopa üllatusmeistriks.

Sel suvel on uue passi saanud seitse EMil osalevat mängijat, neist kolm tükki astub ka Eesti vastu. Tšehhid avastasid, et Vanas Maailmas aastaid klubikorvpalli mängiv ameeriklasest snaiper Blake Schilb on tšehhitariga abielus ning suutsid talle kiirelt kodakondsuse organiseerida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.09.2015
Korvpalliliit pidi EMi fännimaja tarbeks läbima bürokraatia rägastiku
03.09.2015
Lõplik koosseis: Tšehhi meeskonda juhivad EMil Satoransky ja Vesely
03.09.2015
TOP 10 mängijad, keda EMil jälgida
03.09.2015
Suur pallimängude laupäev: Eesti vs. Leedu jalkas, Eesti vs. Tšehhi kossus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee