Margus Hunt (mustas) ei suutnud Coltsi vastu teha sama head esitust kui mullu.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Viljar Voog 4. september 2015 05:05
Cincinnati Bengalsi Ameerika jalgpalli meeskond võitis viimases hooajaeelses treeningmängus võõrsil Indianapolise Coltsi 9:6. Terve mängu kaitseliinis rüganud Margus Hundi saatus selgub lähipäevadel.

Bengals ja Colts kohtusid viimases soojendusmatšis ka mullu ning siis oli Hunt üle platsi staar – kaitseliini ääremängija niitis kolmel korral maha Coltsi mängujuhi.

Tänavu eestlane nõnda särada ei suutnud. Mängu lõpuks jäi Hundi nimele kirja neli palliga vastase maha rebimist. Korra sundis ta ka Indiana meeskonna rünnakuid juhtinud Bryan Bennetti palli kiirustades ära viskama ning Hundi meeskonnakaaslane lõikas söödu vahelt.

Negatiivse poole pealt ei olnud Coltsi varublokeerijatel – viimases hooajaeelses mängus põhimehi väljakul ei näe – Karksi-Nuiast pärit jalgpalluri takistamisega pooltki nõnda palju raskusi kui aastataguses kohtumises. Kui Hunt kolmandal veerandil korra ka blokeerijast vabanes ja vabalt mängujuhti jahtida sai, suutis too ta pisikese liigutusega ära petta, eestlane niitis jalust sootuks oma meeskonnakaaslase ning palju ei puudunud, et tema eksimusest oleks Colts touchdowni saanud.

Hundi karjäärile kaasaelajate jaoks ootavad nüüd igatahes ees närvilised poolteist päeva – laupäeva õhtuks on selge, kas eestlane mahub põhihooaega alustava 53 mängija sekka või mitte. Kuigi Hunt ei suutnud selle kohtumisega oma aktsiaid väga tõsta, tasub märkida, et ka tema peamine konkurent koosseisukohale, Will Clarke, ei jäänud silma millegi erilisega. Teist aastat Bengalsi ridadesse kuuluv ameeriklane sai statistikasse kirja kolm ründaja peatamist ning kahel korral jõudis ta palli ära söötnud mängujuhini. Tuleb siiski märkida, et erinevalt Hundist mängis Clarke vastutusrikkamal ja seega ka keerulisemal liini parema äärekaitsja positsioonil.

53-mehelised nimekirjad peavad meeskonnad avalikustama meie aja järgi laupäeva õhtul kell 23.00. Töötuid mängijaid võivad seejärel kosida kõik 32 NFLi klubi.