Korvpalli EM 2015

ÕHTULEHE VIDEO | Tiit Sokk EMi eesmärgist: play-off terendab kõigil silme ees 

Ville Arike, Riia | Video: Viljar Voog, 4. september 2015 19:08
„Meil pole siin nõrku vastaseid, pigem on kõik tugevad. Aga play-off terendab kõigil silme ees," sõnastas Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk pärast viimast suurvõistluse eelset treeningut EMi eesmärgi.

Eestlased veetsid täna hommikul poolteist tundi Arena Rigast üle tänava oleva Olympic Centeri harjutussaalis, õhtul tegid tunnise treeningu peaareenil – nõnda, üks trenn ühes ja teine teises hallis, olid täna ette näinud korraldajad. „Hommikul vaatasime üle tšehhide mänguplaani ja selles saalis oli vaja visata," tutvustas Sokk tehtut pärast õhtust harjutuskorda.

Samal teemal

Kuidas kavatsetakse vastase mängu murdma hakata, pealik ei avaldanud. Ta märkis – nagu juba varemgi on räägitud –, et tšehhide mäng toetub liidritele Tomaš Satoranskyle ja Jan Veselyle. „Meie ülesanne on teha nende elu võimalikult raskeks. Samas ei saa öelda, et mängu teevad ainult need kaks meest – teisi ei tohi samuti tähelepanuta jätta ja seepärast ütlesingi, et võimalikult raskeks."

Oma rünnakujoonises pole Soku sõnul mõistlik viimasel hetkel suuri muudatusi teha, peamine on stabiilsuse hoidmine. „Sel suvel on olnud mänge, kus hoidsime stabiilsust 40 minutit ning homme on väga tähtis sama suuta. Me pole võistkond, kes suudab teisi üle visata ja peame vastased kaitses maha võtma. Esimesed minutid panevad palju paika," rõhutas peatreener.

Samal teemal

05.08.2015
KORVPALLISTUUDIO | Gert Kullamäe: "Null kuni kolm võitu on meile optimaalne saak!"
05.08.2015
Tšehhide suurim täht Vesely pelgab Eesti kaugviskeid
04.08.2015
GALERII | Tšehhi koondis harjutas Eesti kahurite peatamist
04.08.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Sten-Timmu Sokk: peame mängima võimalikult stabiilselt