Margus MetstakFoto: Aldo Luud
Viljar Voog, Riia 5. september 2015 13:07
Nii 1993. aastal Saksamaal kui kaheksa aastat hiljem Türgis EM-finaalturniiril Eesti koondise särki kandnud Margus Metstak usub, et täna debüteerivatel meestel närvidega probleeme ei teki.

Kõige populaarsem küsimus Riias püsti pandud Eesti korvpallikoondise fännitelgi külastajate vahel on täna mõistagi „Kes keda: Eesti või Tšehhi?" "Siin ei saa pikka juttu olla: Eesti võidab!" jagas oma arvamust Õhtulehega Eesti korvpallilegend Metstak.

Kahel finaalturniiril osalenud keskmängija näeb tänavust EMi värske pilguga: "Seekord olen teisel pool eesriiet. Aga ma tean ka, mis tunne on olla laval, viis tundi enne esimese mängu algust."

Just oma kogemuste pealt julgeb Metstak lubada – täna EM-debüüdi tegevad 12 meest ei kannata 15.30 algava avamatši eel rambipalaviku all. "Ma ei usu seda. See värin läheb kahe minutiga üle ja edasi on see mäng nagu iga teine, mida need mehed on mänginud sadu."

Ja kui ebakindlus kestab ka mõne minuti kauem, ei pruugi see olla vaid Eesti koondise probleem. "Vastased on ju ka inimesed, mitte roostevabast terasest," usub Metstak, et elevus on hinges kõigil nõnda kaugele jõudnud mängijatel.