Anett KontaveitFoto: AFP/Scanpix
Viljar Voog 6. september 2015 23:03
Anett Kontaveit kaotas US Openi kahekandikfinaalis Venus Williamsile 2:6, 1:6. Kaotus tuli selgelt ja konkreetselt. Aga eestlanna turniir oli sellele vaatamata lihtsalt oivaline.

"Allajäämine oli täna ilmselge, aga see polnud üllatav – kui Venus või ta õde Serena mõnel päeval hästi lööb, ei ole ei Anett Kontaveidil, Margus Ubal või Toomas-Hendrik Ilvesel tema vastu mingit šanssi," võttis Uba tänase matši kokku.

Tenniseeksperdi sõnul oli 2:6, 1:6 kaotus etteaimatav kogemuste ja jõu hetkevahekord. Samas: "US Open tõestas, et Kontaveidis materjali ja potentsiaali on. Aga ärme unusta, et tal oli selja taga juba kuus mängu – kolm kvalifikatsioonis, kolm põhiturniiril – mis kõik võtsid energiat ja põletasid füüsist. Näiteks eelmise ringi matš Madison Brengle'iga oli väga emotsionaalne mäng ja eile oli puhkepäev, kus Anett sai Suure slämmi 16 parima seas olemise mahlas end praadida – ega see kasuks ei tulnud."

US Openi neljandasse ringi jõudmisega kaasneb ka 240 maailma edetabeli punkti, mis tõstab Kontaveidi esisajasse ja teeb ta ka Eesti esinumbriks. "Seda ei tasu üle tähtsustada, et ta edetabelis Kaia Kanepist mööda tõuseb. Varem või hiljem oli see ju paratamatus – tegu on sisuliselt siiski eri põlvkondade tennisistidega. Ma arvan, et Eesti tennisepublik tundku ainult rõõmu, et on näinud maailma absoluutsesse tippu kuulunud Kanepit ja nüüd saab nautida Kontaveidi mängu."

Küll aga on märgilise tähendusega piiga esisajasse tõus – Kontaveit kerkib tulemusega enam kui poolsada kohta 95. tabelireale. "Kuulsuse, feimi, raha ja punktide taustal ongi äärmiselt oluline: see tõus annab eelduse, et ta saab slämmidel otse põhitabelisse ja ei pea enam kvalifikatsioonis rassima või wild carde (korraldajate antavaid otsepääsmeid põhiturniirile - toim) nuruma," rääkis Uba. Kõik see annab eeldused järgmiseks kvaliteedihüppeks.

Kas maailma esisajasse tõus võiks Kontaveidile avada ukse ka tuleva aasta Rio olümpiamängudele? "95. tabelikoht ja väikeriigist – seda ei oska iial ette ennustada, aga pigem ta ei saa. Aga kui kevadeks on see number 59 või midagi sellist, siis šanssi oleks," lisas Uba, et OMile pääsu juures on suur osa ka kohaliku alaliidu lobitööl.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

vombat 7. september 2015 13:07
Tundub tõesti pealkirja põhjal otsustades, et teised mängijad jätavad regulaarselt mõned mängud vahele.
juhm 7. september 2015 11:41
Ma saan aru, et tenniseekspert Uba on Kaia juba maha kandnud?
Ma millegi pärast arvan, et aasta lõpetab Kaia eespool Anetist. Kui Kaia saab taas mängupraktikat, siis on ta võimeline mängima TOP20 nagu võrdne võrdsega. Anetil aga on sinna veel pikk tee minna.
velts 7. september 2015 14:14
to juhm
Loomulikult on Kaia võimeline mängima ka top 10ga kui võrdne võrdsega aga kahjuks ka top 120 kui võrdsega.Anett on ikkagi noor, pole ka Kaia sellises vanuses suurt midagi korda saatnud olnud, pärast noorte prantsusmaa lahtiste võitu oli pea 5 aastat tühja maad,kui Luzghin ta agressivselt mängima õpetas.
Ära ei tasuks ikkagi unustada edetabeli 47- dale selge koosa andmise,ka omal ajal kaotas Natalja Zvereva esmakrdselt finaalis ja peaväljakul olles lausa 6:0 6:0 eile läks Venusega ikkagi vähemalt 10 korral täierauaga andmiseks millest pooled võitis Anett.Ka tegi ta Venusele 2 servi geimi nulliga.Ka ei saanud Veenus Aneti servigeimi ise oma hea mänguga kätte vaid Anet riskis liialt iga lõõgiga ja lõi palju ära lüües palli veidi välja.Tal ei olnud ka kogemust et talle keegi nii kõvasti ise vastu lööb.Tema mängus on antud hetkel puudu kavalusest.Oleks paljudes kohtades piisanud lihtsalt plokist ja suunamisest,kuna pall oli juba niigi suure kiirusega mängus.Aneti tänane koht võiks ikkagi olla top 30-50 ja varsti saab see nii olemagi.Ära ei tasuks unustada ka tobedat varjutust platsil,pärast nende mängu Serena mängus oli hea mängida kuna varjutust paltsil polnud.
Ütleme nii,et kui oleks Venusel olnud see 7 mäng ja Anetil 4 ja sooja ei oleks olnud mitte 29 kraadi vaid ütleme 19 kraadi ja kodus mänginud kes teab mis siis oleks juhtunud.
juhm to velts 7. september 2015 19:21
Võiks nüüd natukene aus olla ja tõdeda, et Kaia kaotused endast allpool tulijatele on tulnud peale vigastuspausidelt tulemisi.
Peab olema silmaklappidega, et arvata nagu oleks Anetil olnud Venuse vastu mingi võimalus. Anett ei oleks saanud hakkama ka Pavlyuchenkovaga, kui tal oleks sel päeval serv töötanud ja ta oleks "ülesse ärganud".
Veel rumalam on hakata võrdlema Kaia ja Aneti saavutusi noortena.
Mis võimalused on Anetil praegu ja mis olid Kaial?
Ma hoian Anetile pöialt, aga ei ole vaja Anetti toppida sinna, kuhu ta veel ei kuulu. Samamoodi on rumalus Kaiat hakata maha tegema, sest on tervisega kimpus olnud. Kaial on lihtne oma koht tagasi võtta kogemuse pealt. Anett aga peab hakkama neid alles korjama. Püsigem reaalsuses.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS