Korvpalli EM 2015

ÕHTULEHE VIDEO | Mees, kelle nime karjusid tuhanded korvpallifännid, Reinar Hallik, tegi EM-debüüdi tütre silme all 

Merili Luuk, Riia | Video: Viljar Voog, 7. september 2015 13:59
Kui Eesti korvpallikoondise eilses 29punktilises kaotusest Belgiale välja tuua üks helge kild, peab see olema Reinar Hallik. Seda mitte mehe soorituse tõttu – statistikasse läks kirja kolm mänguminutit, kaks ebaõnnestunud kaugviset ning üks punkt. Hallik oli hoopis Eesti fännide absoluutne lemmik ja mitmetuhandepealine kisakoor nõudis teda platsile valjuhäälselt ja korduvalt.

"See tuli üllatusena ja oli tõesti väga meeldiv tunne," võttis mängumees ise kogemuse kokku. Fännide nõudmistel oli ka mõju ja Tiit Sokk vahetas Halliku viimasel veerandil väljakule. "Judinad käisid läbi ikka. Pulsi tõmbas 400 peale, kui kaks otsa ära tegin ja sinna mu mäng ka läks. Ei õnnestunud väga see sissetulek eile," rääkis mees, et EM-finaalturniiri debüüdil tegemiseks on vaja kõvasid närve. Hallikul on tegelikult hästi mängimiseks ka lisamotivatsiooni – tuhandete teiste Eesti fännide seas elab mängudele kaasa ka ta tütar.

Kui palju koondislaste peas vasardab, et EM-finaalturniiri on alustatud kahe suure kaotusega? "Me rääkisime ka sellest täna natukene. Toiminut muuta enam ei saa ja kui me masenduses oleme, võib veel selliseid kaotusi tulla. Seda on küll raske teha, aga üritame ära unustada, mis oli, ja elu läheb edasi. Kolm mängu on ees ja üritame neist maksimumi võtta," lubas Hallik.

Samal teemal

08.08.2015
NII SEE JUHTUS | GALERII: Eesti koondis päästis end halvimast, alistades Arbeti soolo toel Ukraina!
07.08.2015
ÕHTULEHE VIDEO ja GALERII | Korvpallikoondise trenn lõppes Rain Veidemani ja Jüri Ratase viskeduelliga
07.08.2015
ÕHTULEHT RIIAS | Andres Sõber: EMil edasipääs on nagu Oscari gala - vahel läheb käitumine sassi ja tõmbad supi rinnale!
07.08.2015
Merili Luuk | Kuidas ühtäkki ajakirjanik on kaotuses süüdi