Hetk mängust Eesti - Ukraina.Foto: Aldo Luud
Korvpalli EM 2015
8. september 2015, 00:44

ÕHTULEHT RIIAS | Eesti - Ukraina mäng numbrites

Eesti korvpallikoondis sai Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril esimese võidu, alistades Ukraina 78:71. Mis aga täpsemalt peitub nende arvude taga?

Eesti visketabavus oli 40 (63/25), vastastel 38 (56/21) protsenti. Kahesed vastavalt 30/14 ja 33/15, kolmestes tuli sisse suurem vahe - 33/11 ja 23/6. Vabavisked Eestil 22/17 ja Ukrainal 29/23.

Ehkki esimese poolaja järel oli Eesti lauavõitluses kuuega taga, näitab selle kategooria lõppseis 37-37 (ka ründelauad viigis 14-14) teise poolaja võitlust. Siim-Sander Vene noppis 8 lauapalli (sh 3 ründelauast), Janar Talts 7 (4), Rain Veideman 6. Vastaste võimsal, sel suvel Krasnodari Lokomotiv-Kubani siirdunud tsentril Kirilo Fessenkol ei lastud võimutseda - too sai ainult 4 (1) lauapalli. Ukraina edukaim oli ses vallas Maksim Pustozvonov 7 palliga.

Korvisööte Eestil 18 ja Ukrainal 13. Mängujuht Sten-Timmu Sokk ja kõikjale jõudnud Veideman jagasid 6, Kristjan kangur 3, Tanel Kurbas 2, Siim-Sander Vene 1 söödu; vastastest Jerome Randle 4.

Pallikaotusi Eestil 11, Ukrainal 18 (Randle 4), vaheltlõikeid 6 (Veideman 2) ja 2. Mõlemad meeskonnad panid 3 kulpi ning võrdselt oli ka isiklikke vigu - 26.

Punktid. Eesti: Arbet 26 (visked 15/9, sh kolmesed 10/5), Veideman 15, Talts 10, Kangur 9, S. Sokk, Vene, Kurbas 5, Toome 3.

Ukraina: Randle 22, Mišula 11, Zaitsev 10, Kornijenko 8, Lipovõi 7, Fessenko 6, Pustozvonov 4, Timofejenko 3, Lukašov, Sizov 0.

Ja lõpetuseks veel üks arv, mis mänguprotokollis ei kajastu - Eesti sai EM-finaalturniiridel esimese võidu pärast 22-aastast vaheaega. Eelmine tuli 2. juulil 1993 5.-8. koha konkurentsis Bosnia ja Hertsegoviina üle, mis andis õiguse mängida Hispaaniaga 5. kohale.