Luis Medina Cantalejo (vasakul) teekond sattus kohtunikukarjääri jooksul ristuma ka Jose Mourinhoga (paremal).Foto: LUCA BRUNO
Ott Järvela 8. september 2015 17:07
Tänast Sloveenia - Eesti EM-valikmängu vilistab Kreeka kohtunikebrigaad eesotsas UEFA Eliit-kategooria kohtuniku Tasos Sidoropoulosega. Arbiitrite inspektoriks on väga huvitava taustaga hispaanlane Luis Medina Cantalejo.

Nimelt oli just tema neljas kohtunik 2006. aasta MM-finaals Prantsusmaa - Itaalia, mille lisaaja teisel poolajal eemaldati Marco Materrazzi peaga rindu löömise eest Zinedine Zidane. Prantsusmaa vutilegendi sigadust märkas ja andis peakohtunik Horacio Elizondole (Argentiina) teada just Cantalejo.

Samal MMil sai Cantalejost ka Austraalia rahvusvaenlane, sest 1/8-finaali Austraalia - Itaalia üleminutitel määras ta Saapamaa kasuks olematu penalti, millest hilisem maailmameister 95. minutil 1:0 võiduvärava lõi.

Cantalejo lõpetas kohtunikukarjääri 2009. aastal pärast UEFA karikasarja finaalmatši vilistamist ja on seejärel tõusnud hinnatud kohtunike vaatlejaks nii Hispaanias kui ka Euroopas.