Jalgpall

GALERII: Riiasse kogunenud kossufännid muundusid õhtuks vutisõpradeks (3)

Merili Luuk, Viljar Voog, Riia, 8. september 2015, 23:39
Jalka- ja korvpallifännid Foto: Aldo Luud
Kui pärast eilset võitu Ukraina üle ajas Riiasse kohale sõitnud korvpallifännid pubidesse välikohvikuid kimbutanud paduvihm, siis täna seati sammud sinna teadlikult - korvpallivabal päeval tuldi ühiselt kaasa elama Eesti jalgpallikoondise heitlusele Sloveeniaga.

Korvpallifännid said teha korralikku eeltööd: alles laupäeval, pärast korvpallikoondise kurba kaotust Tšehhile, oli Eesti vutimeeskond kohtunud Leeduga ning huvilised teadsid juba täpselt, millistes pubides võib ka tänast mängu otsepildis kaeda.

Samal teemal

Õhtulehe kollektiiv istus tund aega enne avavilet maha Riia südalinnas püsti pandud korvpalli fänniala vahetus läheduses asuvas kõrtsis ning siis leidus istekohti veel küllalt. Kui hetkeks tundus, et me olime kossufännide vutihimu üle hinnanud, siis juba veerand tundi hiljem oli pubis vaevu istumis- ja astumisruumi.

Kui rahvamassist ülekoormatud baarimehed ei jõudnud hümnide ajaks teleheli kõlaritesse keerata, võtsid fännid omapäi laulu üles - Sloveenia hümni asemel kaikus üle baari „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm" - vaid üks salm, nagu võõrsilmängudel tavaks.

Esimest suurt aplausi ei meelitanud fännidelt välja aga sugugi mitte vutimehed - jalgpalli kõrvalt nägi teleriekraanidel ka Itaalia ja Hispaania korvpallilahingut, ning piisas vaid ühel eestlasel märgata, et üheks kolmest vilemehest on Aare Halliko, kui viis sekundit hiljem juubeldasid kõik baari kogunenud fännid. Järgneva pooleteisetunni jooksul said sarnast aplausi Kostja Vassiljev, Ats Purje, Mihkel Aksalu jt - näide: „Kostja! Kostja!" kõlas sama võimsalt nagu paar päeva tagasi Arena Rigal „Reinar! Reinar!

Erinevalt korvpallikoondisest vutimehed kuulma (või kuna nad olid nõnda kaugel, siis tajuma) ei pidanud. Kui Karol Mets pärast tunni aja möödumist aga Eestile värava tekitas, kaikus üle pubi kerge ohe. Eestlased aga jonni ei jätnud ning mõne aja pärast võeti üles tuttav Seven Nation Army.

Vahepeal suutis aga Heiki Nabi MMil mehetegusid teha ning mõned fännid uurisid matši jälginud ajakirjanikelt, kuidas seal läheb. Ka Nabi sai kerge: „Jessi!" aga tema saavutused seisavad veel öötunnil ees - jalgpall jäi veel põhiliseks.

Aga seda võitu ei tulnud. Ka viiki mitte. Ja Eesti fänn lõi klaasid kokku ning viis mõtted tagasi korvpallilainele: vaja ju kaasa elada Itaalia-Hispaania matšile!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee