Eesti fännid said etenduse.Foto: Aldo Luud
Korvpalli EM 2015
9. september 2015, 23:24

Eesti korvpallimeeskond nägi täna, kuidas Ukraina võitis korvpalli EMil Lätit ja sai tulla oma mängule Leeduga pingevabalt - teadmisega, et ka kaotus ei võta edasipääsulootust. Sellest kukkus välja superetendus, mis lõppes kahjuks Leedu 64:62 võiduga.

Eesti peatreener Tiit Sokk alustas sama koosseisuga nagu 3. voorus Ukrainagi vastu (S. Sokk, Veideman, Arbet, Talts, Toome). Leedul jäi hotelli haigestunud põhitsenter Jonas Valanciunas. Eestlastel polnud mõttekübetki, et tuleks soosiku vastu juba ette kaotama. Võitlus algas 1. sekundist. Minut mängitud, kui Toome pani Maciulisele kulbi, kohe viis Talts omad ette. Algas võrdne mäng, veerandaja lõpp kuulus siiski Leedule - 15:20.

Teine periood algas viie minuti jooksul aga Eesti 14:4 spurdiga ning Taltsi, Veidemani ja Kurbase vedamisel saadi ette 29:24! Veel näitas tabloo 31:26, kuid poolaja lõpus kimbutas ehk väike väsimus, aga oli ka ebaõnne ning suureks vaheajaks viskasid leedulased tosin punkti järjest - 31:38.

Talts oli toonud 11, Veideman 8, Kurbas 6, Leedule Maciulis 12, Kalnietis 8 punkti. Laud 13-18, kolmesed Eestil 10/2 ja Leedul 6/4, kahesed seevastu 18/10 ja Leedul vaid 22/7!

Leedu jätkas oma spurti kolmanda veerandi alguses, jättes Eesti veel ligi kolmeks minutiks kuivale. Ent seisult 31:41 algas uskumatu. Taltsilt 2+1, Kangurilt kolmene, jätkasid Vene, Veideman, Talts, Sokk, Kurbas - kõik mehed. Äkitselt oldi ees 49:47 ja viimasele väikesele vaheajale mindi seisul 51:49.

Otsustava perioodi algus ähvardas Arena Riga Eesti sektorite kohal katuse pealt tõsta - Sokult ja Venelt 55:49! Nimekam vastane viskas viis punkti järjest, kuni Taltsi järjekordne hull kolmene tegi elu taas veidi kergemaks - 6 minutit lõpuni ja Eesti ees 58:54! Taltsi enda arvel oli selleks ajaks juba 20 punkti.

4.35 enne lõppu Kangurilt 60:54. Talts sai 5. vea, Toomel juba oli 5, aga see eestlasi ei häirinud.

4.06 enne lõppu sama mehe vabavisetest Soku eeltöö järel 62:55.

Saabus aeg, kui visked ei läinud, 2.31 enne lõppu tuli 62:60.

28 sekundit enne lõppu läks täielikuks maadluseks ja Kuzminskas lükkas ründelaua korvi - 62:62.

10 sekundit enne lõppu kaotas Vene palli, 2,4 enne lõppu viis Maciulis Leedu ette 64:62.