Belgia korvpallurid said Riias kolmel korral rõõmustada, see viis neid ka play-off'i.Foto: Aldo Luud
Korvpalli EM 2015
10. september 2015, 17:17

ÕHTULEHT RIIAS | Belgia pääses edasi, selgunud on Eesti vastane, kui jõuame play-off'i (1)

Korvpalli EMi Riia alagrupi viimase mängupäeva hakatuseks alistas Belgia Ukraina 79:71 ning pääses Leedu ja Tšehhi kõrval kolmandana edasi.

Esimest poolaega valitses Ukraina, kes sai ette 39:25, kuid poolaja viimase minutiga tegid belglased 10 punkti järjest tagasi ja pääsesid teisel poolajal omakorda 14 punktiga ette. Lõpus lasti küll vastane lähemale, aga mitte päris ohtlikult. Võitjaile tõi Pierre-Antoine Gillet 15, kaotajaile Kirilo Fessenko 20 punkti.

Belgia võit tähendab, et ta lõpetab olenevalt teiste mängude tulemustest 2., 3. või 4. kohal. Ukraina jääb igal juhul viimaseks. Enne mänge Eesti - Läti (kell 18.30) ja Leedu - Tšehhi (21.30) on Leedul, Tšehhil ja Belgial 3 võitu, Lätil 2, Eestil ja Ukrainal 1.

Eesti saab nüüd võidu korral Läti üle 4. ja kaotusega 5. koha. Ühtlasi on selge, et kui pääseme play-off'i Prantsusmaale Lille'i, peame 1/8-finaali juba ülehomme Kreekaga, kes on C-alagrupis kindlustanud esikoha.