Korvpalli EM 2015

Au revoir! Korvpallikoondise teise poolaja kollaps jättis nad play-off’ist välja (5)

Viljar Voog, Ville Arike, Merili Luuk, Riia, 11. september 2015, 07:00
PUNNITAMINE: Proovisid Kristjan Kangur ja ülejäänud Eesti koondis, kuis jaksasid, aga Rolands Freimanise ja Läti vastu nad ei saanud. Foto: Aldo Luud

Eesti korvpallikoondisel pole asja Euroopa 16 parima sekka. Poolajal 11 punktiga juhtinud sinisärgid kaotasid lõpuks Lätile 64:75 ja jäid Prantsusmaa lennukist maha.

Aastal 1215 tulid saarlased Riiat vallutama, kuid pärast piiramist lahkuti mööda Daugavat tagasi räsitult ja võiduta. Täpselt kaheksasada aastat hiljem lootsid iidsete hõimuvendade eksimusi paigata Tallinna (muistsed saarlased tundnuks paika Lindanisena), Tartu (Tarbatu), Haljala, Pärnu ja Narva ühisväed, ent nemadki avastasid, et linnamüürid olid murdmiseks liialt tugevad.

Kui Eesti alustas EMi alagrupiturniiri Riias kahe suure kaotusega, näis play-off-pääsmest unistamine absurdina. Ent Ukraina alistamine ja mehine vastuhakk Leedule, mis lõppes alles viimastel sekunditel, pani fännid taas uskuma. Et Ukraina alistas turniiri eelviimasel päeval Läti, oli selge – alagrupi suurfavoriit Leedu kõrval pääseb edasi veel vaid üks Balti koondis ja täpselt nagu lätlaste peatreener Ainars Bagatskis oli pärast detsembris alagruppide loosimist ennustanud: omavaheline mäng pidi saama otsustavaks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. september 2015, 20:15
Kuhu siirdub Kangur? Itaalia ajaleht: tagasi Varesesse!
11. september 2015, 16:05
VIIMANE KORVPALLISTUUDIO | Miks Eesti lätlaste vastu hätta jäi?
10. september 2015, 20:25
GALERII | Läti - Eesti, joovastus, lootus, kramp, kurbus, emotsioonid
10. september 2015, 20:10
ÕHTULEHT RIIAS | Sajandi mäng: Eesti - Läti 64:75

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee