Oliver Venno (sinises) oli täna Eesti resultatiivseim.Foto: STANISLAV MOSHKOV
12. september 2015, 22:29

EMiks valmistuv vollekoondis võttis Slovakkialt magusa revanši

Slovakkias Puchovis toimunud sõpruskohtumises alistas Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Eesti meeste võrkpallikoondis võõrustajad 3:1. Samale vastasele oli lõppenud Euroopa meistrivõistluste teise ringi valikturniiril kahel korral kaotatud, vahendas volley.ee.

Avageimis oli Eesti parem 25:21, teine võideti ülimalt tasavägises lõpplahenduses 27:25, kuigi oldi veel 19:21 taga. Kolmanda geimis said võidurõõmu maitsta ka võõrustajad, alistades meie koondise 25:20. Neljandas oli Eesti taas parem, jäädes numbriliselt peale 25:22.

Eesti koondis alustas tänast mängu koosseisus Keith Pupart, Ardo Kreek, Kert Toobal, Martti Juhkami, Oliver Venno, Rait Rikberg ja Timo Tammemaa. Kolmandas geimis sekkus vahetusest Renee Teppan, teises Andres Toobal. Robert Täht teenis mänguaega teises ja kolmandas ning Andri Aganits kahes viimases geimis.

Meie parimana tõi diagonaalründaja Oliver Venno 19 punkti, realiseerides 42 tõstest 18. Martti Juhkami lisas 16 punkti. Tema rünnakuprotsent oli 41. Kahekohalise saldoni jõudsid meie poolel veel Keith Pupart ja Ardo Kreek.

Homme kohtuvad samad vastased Puchovis uuesti.