NBA mehed Pau Gasol (vasakl) ja Marcin Gortat pidasid maha tõsise võitluse.Foto: BENOIT TESSIER
Korvpalli EM 2015
12. september 2015, 22:40

Võimsa Pau Gasoli juhitud Hispaania korvpallikoondis oli EMil raskustes Poolaga

Prantsusmaal Lille'is jätkuval korvpalli EMil võitis Hispaania 16 parema hulgas 80:66 Poolat, kuigi enne viimast veerandaega oli seis viigis.

NBAs Chicago Bullsis mängiva Pau Gasoli juhitud Hispaania võitis Poola vastu küll esimesed kümme minutit 25:20, kuid järgmistel veerandaegadel mängiti õrn edu maha. Viimasel kümnel minutil pani Hispaania siiski paremuse maksma, võites veerandaja 25:11.

Mängu resultatiivseimaks kerkiski 30 punktiga Gasol, kes lisas 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Samuti Bullsis mängiv Nikola Mirotic lisas 15 silma. Poola skoorikuningas oli 10 punktiga Damian Kulig.

Hispaania kohtub veerandfinaalis ehk kaheksa parema hulgas Kreekaga, mis alistas varasemas mängus 75:54 Belgia.