Prantsusmaa alistas Türgi kindlalt ning kohtub veerandfinaalis meie lõunanaabritega.Foto: EMMANUEL DUNAND
Korvpalli EM 2015
13. september 2015, 09:56

Prantsusmaa korvpallikoondis võitis tervelt 26 135 pealtvaataja ees EMi kaheksandikfinaalis 76:53 Türgit. Muide, rohkem inimesi pole ühegi EM-mängu ajal saalis olnud.

Kodupubliku silme ees Lille'is mänginud prantslased kaotasid küll avaveerandi 17:18, kuid mängu edenedes ei suutnud türklased võõrustajatele hambaid näidata, mistõttu lepiti 23-punktilise kaotusega.

"Surusime türklaseid kõvasti. Teadsime, et ühel hetkel nad väsivad, kuna Türgi mängis kuue-seitsme mehega. Meie aga 12 mängijaga," ütles Prantsusmaa üks liidreid Nicolas Batum, kes teenib klubileiba NBAs Charlotte Hornetsis.

Kohtumise resultatiivseimana tõi Nando De Colo võitjatele 15 punkti, Evan Fournier ja Joffrey Lauvergne lisasid tosin silma. Türgi skoorikuningaks tõusis 14 punktiga Detroit Pistonsi suur äär Ersan Ilyasova. Veerandfinaalis kohtub Prantsusmaa Lätiga.