Jonas Maciulis viskel Riias peetud mängus Eestiga.Foto: Aldo Luud
Korvpalli EM 2015
13. september 2015, 23:54

Jonas Maciulis päästis taas Leedu ja vedas meeskonna veerandfinaali! (1)

Leedu meeskond on korvpalli EMil pidanud viis viimaste sekundite peale läinud mängu ja võitnud neist neli, äsja lõppenud kaheksandikfinaalis alistati Gruusia 85:81. Kangelaseks kerkinud Jonas Maciulist nõutakse Twitteris juba Leedu presidendiks!

"Clutchiulis!" anti kangelasele kaasmaalaste poolt veel üks austav nimetus. Mõne päeva eest mängus Eestiga võidukorvi visanud mees tegi sama tänagi, kui tabas 11 sekundit enne lõppu üle vastase käe visates kolmese seisuks 83:79. Ning kolm sekundit enne sireeni vormistasid tema vabavisked lõppseisu - mis huvitaval kombel on punktipealt sama, mis viimases, lisaajale läinud alagrupimatšis Tšehhiga.

Maciulis esitas terve senise EMi fantastilisima partii: ta kogus 38 minutiga 34 punkti (visked mängust 13/11, sh kolmesed 4/3, vabavisked 9/9), 6 lauapalli, 3 korvisöötu, 4 vaheltlõiget, 2 kulpi, tema takistamisel tehti 7 viga. Euroliiga süsteemi järgi on mehe kasulikkuse tegur müstiline 50!!!

Gruusia juhtis suure osa mängust, veel kolmanda veerandi lõpu eel 62:56, kuid siis algatasid just Maciulise vaheltlõiked Leedu otsustava spurdi, millega haarati initsiatiiv. Neljanda veerandi alguses tegi järjekordse vaheltlõike järel Maciulise pealtpaneku takistamisel viienda vea grusiinide üks põhitegijaid Tornike Šengelia, mille järel nende mäng ka tasakaalust välja läks ja Leedu sai parimal juhul 8 punktiga ette.

Maciulist toetasid Paulius Jankunas 17 ja Mantas Kalnietis 11 punktiga. Gruusiale tõi Jonas Valanciunase puhtalt üle mänginud Zaza Patšulia (Robertas Javtokase sai temaga oluliselt paremini hakkama) 23, Viktor Sanikidze 14 ja Jacob Pullen 12 punkti.

Leedu kohtub veerandfinaalis Itaaliaga, selle paari võitja läheb poolfinaalis kokku mängu Serbia - Tšehhi edukamaga. Tabeli teisel poolel on vastamisi Kreeka - Hispaania ja Prantsusmaa - Läti.