NII SEE JUHTUS | Sport 15. septembril: Läti korvpalli EMil poolfinaali ei jõudnud

Õhtuleht.ee, 15. september 2015, 23:51
PSV Eindhoven v Manchester United - UEFA Champions League Group Stage - Group B Football - PSV Eindhoven v Manchester United - UEFA Champions League Group Stage - Group B - Philips Stadion, Eindhoven, Netherlands - 15/9/15 Manchester United manager Louis van Gaal with Luke Shaw as he is stretchered off Reuters / Michael Kooren Livepic EDITORIAL USE ONLY.Foto: Michael Kooren
Teisipäevase spordipäeva tähtsaimad sündmused olid korvpall ja jalgpall, seda nii maailma kui kodusel tasemel: Eesti kossumeeskonnad palkasid mängijaid, EMil mängiti poolfinaale ning vutti taoti nii Hiiul kui Meistrite liigas!

23:51

Ja lõpuvile on kõlanud ka Lille'is: Prantsusmaa lõplikud võidunumbrid on 84:70. Uudisega Läti kaotusest tänase päeva ka lõpetame. Kohtume taas kolmapäeva hommikul!

23:49

Meistrite liiga tuhinas jäid mainimata teiste koduste meistriliiga mängude tulemused:

Nõmme Kalju - FC Flora 0:2
FC Levadia - Paide Linnameeskond 5:1
Narva Trans - Viljandi Tulevik 2:0
FC Infonet - Sillamäe Kalev 3:1

Ehk tabel on taoline:

23:42

Ja Meistrite liiga tänane võistluspäev on lõppenud: Louis van Gaal ei saa oma kodumaal rõõmustada, sest PSV on alistanud Manchester Unitedi 2:1!

23:36

Ja vaadates, kuidas võitlevad või õigem oleks öelda, et ei võitle, lätlased lauapallide eest, on aru saada, et Prantsusmaa on poolfinaalis.

23:33

Janicenoksi kolmene vähendab vahe 14 peale, aga mängida on vaid neli minutit!

23:31

Mainimata on jäänud veel, et Joe Hart on lõpuks ometi pidanud mõne palli oma võrgust välja noppima ning seda mitte üks vaid lausa kaks korda – 70. minutil Mario Mandžukic ja 81. Alvaro Morata tähendavad, et Manchesteriski on seis 1:2 inglismaa klubi poolt vaadatuna.

23:27

Njah, tundub, et lätlaste jaoks on rong läinud ja Lille'i saal rõkkab. Seistse minutit jäänud ja vahe 17 punkti.

23:26
23:19

Lätlasi ootab viimasel veerandil ees ülimalt keeruline ülesanne - kodumeeskonna vastu tagasi mängida 11-silmaline kaotusseis. Prantslased peal 56:45

23:17

Ma loodan, et ka homne õhtu, kui ma saan rahulikult teleka ees mängu vaadata ja ei pea neid väravaid üles kirjutama, tuleb nõnda kolliderohke:

Cavani viib PSG, Mitroglou Benfica ja Banega Sevilla 2:0 ette. Ronaldo teine penaltitabamus tähendab Realile aga juba 3:0 eduseisu.

23:13

Luke Shawle on palatisse toodud ta mobiiltelefon:

23:10

Luke Shaw kõrval vajavad lohutamist ka kõik ManU poolehoidjad: PSV murrab end ette!

23:07

Prantsusmaa alustab teist poolaega 7:0 vahespurdiga ja nüüd on nende õhuvahe Lätiga juba veidi suurem, aga lõunanaabrite jaoks kindlasi mitte ületamatu.

23:06
23:03

Teise poolaja alustuseks on vutimehed kohe väga aktiivsed olnud:
Manchester City - Juventus 1:0 Chiellini omavärav
Madridi Real – Donetski Šahtar 2:0 Cristiano Ronaldo penaltist
Benfica – Astana 1:0 Gaitán
Sevilla – Mönchengladbach 1:0 Gameiro penaltist, sealjuures on ta resultatiivsus kõigest 50% - 47. minutil tabas, 50. mitte!

22:47

Poolajad nii korvpallis kui jalgpallis ning Prantsusmaa on lõpuks läinud ette, ent napilt: 40:38!

22:34

Eindhoven rõkkab! Moreno teeb nurgalöögiolukorras sotid selgeks Darmianiga ja koksab palli de Gea selja taha. 1:1!

22:27

Ja väravaid jagub Meistirte liiga avavoorus küllaga! Veel mullu PSVd esindanud Memphis murrab kaunilt karistusalla ja viib Unitedi juhtima!

Teine tabamus, mida tuleb mainida:

22:23

Veerandaeg: Prantsusmaa - Läti 21:25! Kristaps Janicenoks 8, Dairis Bertans 7 punkti

22:18

Kolmas värav täna Madridi meeskonnale ja nende prantslasele, ent seekord on lööjaks Real ja Karim Benzema! Donetski vastu juhitakse kodus siis 1:0.

22:16

Uudiseid Prantsusmaalt: kodumeeskond on Läti vastu esimesel veerandil juba kuue punktiga kaotusseisu jäänud! Balti võim!

22:15

Samal ajal on Madridi Atletico jõudnud Galatasaray vastu juba 2:0 ette minna - seitsmeminutilise vahega oli kaks korda täpne Antoine Griezmann.

22:09

22:08

Manchester United peab juba tegema esimese vahetuse, kui sisse tuleb Marcus Rojo. Luke Shaw lahkub väljakult jalg lahases ja hapnikumask peas. PSV peatreener Philip Cocu peab olema väga õnnelik, et ta meeskond on jätkuvalt väljakul 11kesi ning et kohtunik ei määranud Unitedi kasuks penaltit. Hector Moreno sisselendamine on võigas, tabas küll palli, kuid ei kontrollinud absoluutselt oma liikumist!

21:58
Viljar Voog

2014. aasta Meistrite liiga finaali parimaks mängijaks valitud di Maria kommenteeris vahetult enne tänaseid kohtumisi ka, et tal oli väga valus mullu Manchester Unitedi ridades mängides turniiri kõrvalt vaadata. Nüüd on ta siis igatahes pauguga tagasi!

21:55
21:51

Ja ei kulu palju aega, et löödaks ka Meistrite liiga tänavuse hooaja esimene värav! PSG juhib Malmö vastu ja kui rootslased unistasid, et nende kukutajaks saab koduliigapoiss Zlatan Ibrahimovic, siis neljandal minutil oli täpne hoopis Angel di Maria!

21:46

Pall on üle Euroopa mängu pandud!

21:24

Kiire pilguheit statistikale ütleb, et ei ole midagi uut siin päikese all: Pau Gasol on Hispaania koondise kõige tähtsam mängija ja oma väärtuse tõestamiseks vedas ta meeskonna EMil nelja parema sekka!

Antetokounmpo vahetaks aga ilmselt oma topeltduubli, isegi väga muljetavaldavad 17 lauapalli, selle viimase kaugviske tabamise vastu.

Allikas: eurobasket2015.org

21:18

Antetokounmpo saab keskjoonelt ja kahepunktilisest kaotusseisust peale visata, aga ei taba isegi korvirõngast. Seni vaid võite tunnistanud Kreeka EMil medalitele ei mängi, Hispaania on edasi!

21:15

Neli sekundit lõpuni, Hispaania pall, aga eduseis vaid üks punkt!

21:12

16 sekundit ja ka kaks punkti vahe ... Tohoh pele, kas tõesti!

21:10

Kuus punkti vahe, Kreeka nelja punkti kaugusel ja pool minutit lõpuni ... Hispaanlased pidanuks selle mängu juba ammu ära lõpetama, aga kaks pallikaotust järjest hoiavad kreeklasi mängus.

21:07

Ja Antetokounmpo lõpetab juba teise rünnaku lühikese aja jooksul jooksuga. Ei taha kreeklased kuidagi poolfinaali pääseda!

21:05

Täpselt kaks minutit lõpuvileni ja Hispaanlased saavad seitsme punktiga ette. Kas kreeklased saaksid ehk praegu Saksamaalt mõned punktid laenata, muidu kipub turniir läbi saama?

21:02
20:55

Hispaania ründeplaan viimasel veerandil on väga lihtne: tee või tina, aga korvi alla! See on nad nüüd 62:60 ette viinud ja mängu lõpuni veel 6 minutit. Jõuab veel täpselt popkorni teha, sest siin tuleb põnevust küllaga!

20:49

Ja siin ka ManU tänane vastasrivistus.

20:46

Kolmas veerand läbi ja Kreeka peal 57:53. Hellastele võiks lõpu eel enesekindlust anda ka tõik, et kui nemad on seni vabaviskeid tabanud 10/10, siis hispaanlased vaid 3/7!

20:40

Selgumas on ka Meistrite liiga tänased algrivistused ja näiteks sellised 11 meest saadab väljakule Louis van Gaal: Liverpooli vastu väravaga debüteerinud Anthony Martial saab oma oskusi näidata ka PSVga madinas.

20:34

Teist poolaega on mängitud neli minutit ja mänguseis pööratud pea peale - 11:0 spurdiga läheb Kreeka ette 46:42! Nagu Hispaanlased on näidanud tegelikult terve turniiri vältel - nad pole võitmatud miskit!

20:27

Real võõrustab täna Donetski Šahtari. Ühe kaotuse on nad täna aga pidanud juba vastu võtma: kuninglik klubi pole enam maailma kõige väärtuslikum!

20:14

Aga tagasi korvpallilainele: poolajal Hispaania peal 39:32. Pau Gasol on visanud 14, Nikola Mirotic 12 punkti. Kreeklaste resultatiivseim seni üheksa silma toonud Georgios Printezis.

20:09

Kui kohtunikud oleksid Ats Purje värava ära lugenud olnuks mänguseis 1:1 ja kõik veel võimalik. Vaata Õhtulehe fotograaf Teet Malsroosi fotosid ja hinda ise, kas ründaja oli suluseisus või mitte!

19:50

Jalgpallimelu taustal on alanud ka Hispaania ning Kreeka korvpallilahing ja avaveerandki juba otsa saanud - viigiliselt 14:14!

19:48
Mart Treial, Hiiu
19:31

Nõmme Kalju ahastust suurendavad lõpuminutid veelgi: Teleš tõrjub pealelöögi värava ette ja Saliste pahteldab sealt Flora 2:0 võidunumbrid korralikult tabloole.

Levadia juhib Subbotini väravast Paide vastu 4:1

19:18

Siin ka siis kõnelune olukord: Neemelo viimane puude oli liiast ja Purje oli suluseisus.

19:17
Merili Luuk, Hiiu

Rahvakeeli ütleks, et siin on täielikuks läbuks läinud. Kalju teenis magusa karistuslöögi, mille kõmmutas läbi müüri Kallaste. Pall veeres läbi segasummasuvila ning seda said puutuda nii Neemelo, Wakui kui Ats Purje. Kalju jõudis juba tähistama hakata, kuid Purjele fikseeriti ikka väga korraliku viivitusega suluseis.

19:05

1:0! Flora läheb juhtima, kui vahetusest sekkunud Saliste kõmmutab värava ette Prosale ning nahkkera pole sel moel enam raske väravasse lennutada.

Tasub mainida, et Flora väravavaht Toom sai esimesel poolajal Markus Jürgensoniga kokku põrgates sellise paugu, et teisel poolajal Hurt teda enam platsile lasta ei julgenud. Seega nõmmekate töö võiks vähemalt viigiväravat püüdes lihtsamaks teha fakt, et väravas on meistriliigas debüteeriv Magnus Karofeld.

19:03

Nõmme Kaljul on pool tundi tänavuse hooaja päästmiseks! Prosa viib Flora Hiiul 1:0 juhtima!

18:42

Kolm tundi tänavuse Meistrite liiga alguseni!

18:40

Ei Flora ega Kalju pole võrgu sahistamisele lähemale nihkunud, kuigi võimalusi selleks olnud küllaga: Purje raksatas posti, Lindpere proovis kaugelt, kuid kirsiks tordil kõmmutas vahetult enne poolajavilet Albert Prosa otse Vitali Telešile sülle. Ehk võrdsete lahing jätab kõik õnnestumised teiseks poolajaks.

18:35

Aga tagasi Eesti jalgpalli juurde ja tänastes varajastes mängudes on jõutud vaheaegadeni: Kalju ning Flora on jätkuvalt nulli peal, ent Ilja Antonovi tabamus ning Siim Lutsu teine värav on Levadia Paide vastu 3:1 ette viinud.

18:34

Niru uudis kõigile Arsenali poolehoidjatele, keda Mart Poomi tõttu on Eestis ohtralt: Jack Wilshere läheb operatsioonilauale.

18:07

Ei tasu mainimata jätta, et Getulio Aurelio jaoks on see täna väärikaks proovikiviks, olles napp paar päeva tagasi võtnud ametikoha Sergei Terehhovilt. Seni on Kalju lustinud korralikult: pigem võinuks pantrid Ats Purje löökidest juhtima minna, Flora midagi ohtlikku korraldanud pole.

18:01

Kalju-Flora lahinguga samaaegselt käib ka Levadia ja Paide Linnameeskonna mõõduvõtt ning seal on veerand tunniga seis juba 1:1: Siim Lutsu 9. minuti tabamusele vastas kaks minutit hiljem Vjatšeslav Zahovaiko.

17:42

Üle pika aja on Flora eest alg11-s Brent Lepistu, kes jaanuaris pidi 11 kuuks Võrru Kuperjanovi pataljoni isamaakohust teenima minema. Kuna mees jätkuvalt veel ajateenistuses on, tundub Flora peatreeneri Norbert Hurda poolt noormehe algkoosseisu lisamine sellises tähtsas mängus pigem üllatav.

17:39

Ja nüüd Eesti jalgpalli tänase päeva kõige oodatum uudis: jah, kahjuks on Eesti U19 piigad juba 20 minutiga jäänud Norra vastu 0:3 taha!

Aga tegelikult, siin on õige pea algava Nõmme Kalju ja FC Flora kohtumise koosseisud (jalgpall.ee lehelt):

17:19

Susisevaid uudiseid rallimaailmast: kas tuleva aasta seksikaim WRC-masin juba teada? Hyundai tutvustas Frankfurdi autonäitusel i20 järgmist inkarnatsiooni.

16:52
RAGBI

Reedel algab Inglismaal ragbi MM. Fännid peavad aga pääsmete eest maksma üüratuid summasid. Kuigi alagrupifaasis maksab mõni lapsepilet ka vaid seitse naela (9,5 eurot), siis üle poolte piletitest on üle 100 naela (136 eurot) eest kättesaadavad. Keskmine piletihind on sel aastal 104 naela (142 eurot), kirjutab Daily Mail. Loe täpsemalt SIIT.

16:40

Happy Birthday to 16-year vet Jason Terry! The Houston Rockets guard turns 38 today.

Posted by NBA TV on Tuesday, 15 September 2015
16:21
KORVPALLI EM

15:55

Läti koondise mängujuht Janis Strelnieks viskab tänase veerandfinaali eel Prantsusmaaga oma sinise silma üle nalja, kuid ebausklikuks ta end ei pea.

14:51

Aastatel 2011-2014 Eesti korvpallimeistriks tulnud BC Kalev/Cramo on uue hooaja meeskonda kokku saamas. Puslest on puudu ainult põhimängujuht ning klubi esimene eelistus on Eesti koondise põhimees Sten-Timmu Sokk.

14:17

Korvpallimaailm ootab põnevusega õhtust veerandfinaali Kreeka ja Hispaania vahel. Viimaste mängujuht Sergio Rodriguez sõnas, et tegu on kõige keerulisema kohtumisega kaheksa parema seas.

13:31

Erik Keedus mängib ka uuel hooajal Kalev/CramosBC Kalev/Cramo sõlmis täna lepingu Erik Keedusega, kes liitus...

Posted by BC KALEV/CRAMO on Tuesday, 15 September 2015

13:27
12:35
JALGRATTASPORT

Möödunud pühapäeval käis Tartu Rattamaratoni tasuta ühistreeningul üle 700 ratturi. Ühtlasi oli tegemist Tartu Rattamaratoni ühistreeningute rekordiga.

12:19

Pau Gasol on seni olnud EMi parim korvikütt keskmiselt 23 punktiga mängus. Loe lähemalt SIIT.

12:03

11:49

Eesti korvpallikoondise keskmängija, Riia EMil Läti vastu 10 punkti visanud ja Ukraina koljati Kirilo Fessenko vastu hea kaitsepartii esitanud Joosep Toome jätab klubihooaja vahele.

11:11

Vaid nädal rohkem kui kolm kuud tagasi otsa saanud jalgpalli meistrite liiga alustab taas ning juba alagrupiturniiri avapäeval näeb tõelist maiust – Inglismaa liigat viie võiduga alustanud Manchester Cityle sõidab külla mullune finalist Torino Juventus.

10:19
BMX

Tom Ritzenthaler on maailma tunnustatuim BMX-krossiradade looja. Läinud nädalal aitas ameeriklane ehitada Rae valda kerkiva elamusspordikeskuse kõrvale krossirada, kust hea õnne korral sirgub järgmine Eesti olümpiavõitja.

10:04

Täna kell 17.45 Hiiu Staadionil toimuval Nõmme Kalju ja Tallinna Flora vahelisel jalgpallikohtumisel korraldab Nõmme Kalju fännirühmitus Roosad Pantrid pimedatele ja vaegnägijatele esmakordselt Eestis jalgpallielamuse kogemise.

Igale nägemispuudega jalgpallihuvilisele jagatakse vastuvõtjakomplekt koos kõrvaklappidega, mille abil on läbi kogenud jalgpallikommentaator Ott Järvela kirjelduse võimalik saada ülevaade väljakul toimuvast.

09:43
KERGEJÕUSTIK

Preseason day 1 survived 💪🏼☺️ #RoadToRio #Day1 #OneGoal #HeptathleteSisters

A photo posted by Grete Šadeiko (@gretesadeiko) on

09:33

Täna alustab tüdrukute U-19 jalgpallikoondis EM-valikturniiri Portugalis, kui mängitakse Norra U-19 koondisega. Lisaks eestlastele ja norralastele osalevad turniiril ka Portugali ja Iisraeli neiud. Mängud kestavad 20. septembrini.

09:22
TENNIS

Ehkki see sai teatavaks juba USA lahtiste meistrivõistluste aegu, vormus naistenni-sistide maailma edetabel eile ametlikult uut nägu: Anett Kontaveit tõusis Kaia Kanepist mööda! Esimest, ja kas kohe ka viimast korda?

09:07

Tere hommikust, spordisõbrad! Eile oli korvpalli EMil puhkepäev, kuid tänased kohtumised võivad olla väga magusad. Veerandfinaalides on vastamisi Hispaania - Kreeka ning Prantsusmaa - Läti.